RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

VII Edycja Turnieju Matematycznego - "3 x HAPPY"

  • Dodano: 2016-04-08 07:45, aktualizacja: 2016-04-08 10:56
21 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 41 w Rudzie Śląskiej odbyło się  uroczyste wręczenie nagród finalistom VII Edycji Turnieju Matematycznego pod nazwą "3 x HAPPY". 
 
 
Reguła turnieju polega na trzykrotnym ułożeniu w jak najkrótszym czasie wylosowanej przez siebie łamigłówki przestrzennej z serii "HAPPY CUBE". 
 
 
Z pozoru wydawać by się mogło, że udział w turnieju jest sprawą bardzo prostą, jednak każdy, kto przynajmniej raz zetknął się z "radosnymi sześcianami" wie, że nie jest to wcale takie łatwe. Aby opanować strategię układania puzzli potrzeba przede wszystkim dużego samozaparcia oraz serii powtórzeń, które są gwarancją sukcesu.  
 
 
Aby stanąć na podium tego turnieju, każdy uczestnik musiał wykazać się niezwykle rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną, logicznym myśleniem, spostrzegawczością, pamięcią oraz wytrwałością.
 
 
W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 68 uczniów klas IV-VI. Poziom, jakim wykazali się uczestnicy był bardzo wysoki i wyrównany. Czasami o wygranej decydowały sekundy. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców na danym poziomie klasowym:
 
 
KLASA 4
 
I MIEJCE – Paulina Kitel
II MIEJSCE – Martyna Porębska
III MIEJSCE - Paulina Grochocka
 
 
KLASA 5 
 
I MIEJSCE – Julia Ryncarz
II MIEJSCE – Jan Garcarz
III MIEJSCE – Milena Orator
 
 
KLASA 6
 
I MIEJSCE – ex aequo
Marcel Krupa
Wiktoria Krupa
 
II MIEJSCE – ex aequo
Martyna Skalec
Weronika Szczepanik
 
III MIEJSCE – ex aequo
Oliwia Hrycyszyn
Oliwier Braun
 
Staramy się, aby dzieci miały jak najwięcej okazji do ćwiczeń w układaniu łamigłówek. Czasami jest to element lekcji matematyki, choć częściej wykorzystujemy taką możliwość na zajęciach opiekuńczych. W tym roku na prośbę uczniów, zorganizowaliśmy  dodatkowe treningi. Miło patrzeć na skoncentrowane na łamigłówkach dzieci, które z zacięciem walczą o ułożenie sześcianu. Przez zabawę, kształtują wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie oraz pamięć. - mówią organizatorzy konkursu z SP 41. 
 
Wspaniałe emocje, które co roku towarzyszą podczas treningów, eliminacji i rozgrywek utwierdzają organizatorów w przekonaniu, że mają one szczytny cel. Angażują wielu uczniów do kształtowania wyobraźni w niekonwencjonalny sposób, uczą zasad fair-play, a równocześnie dają możliwość efektywnego spędzenie wolnego czasu, z dala od pokus, jakimi są niewątpliwie urządzenia multimedialne.  
 
Osoby zaangażowane w przeprowadzenie eliminacji, półfinału i finału Szkolnego Turnieju "3 x HAPPY" to A. Dobrowolska, J. Prachnio, M. Kajzer oraz B. Dobrowolski. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.