RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Walka o przyszłość. Hutniczy związkowcy napisali list do wicepremiera Jacka Sasina

 • Dodano: 2021-07-20 10:30, aktualizacja: 2021-07-20 12:58

16 lipca w Hucie "Łabędy" w Gliwicach, odbyło się spotkanie przewodniczących organizacji związkowych stalowej części Grupy Kapitałowej Węglokoks. Podczas spotkania związkowcy podpisali sporządzony wcześniej list do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Walka o pewniejszą przyszłość

Na spotkaniu w lokalu Związku Zawodowego Pracowników Huty "Łabędy" omawiano aktualną sytuację Huty Pokój, Walcowni Blach "Batory", Huty Pokój Profile oraz Huty Łabędy – wszystkie zakłady wchodzą w skład Grupy Kapitałowej Węglokoks. Uczestnicy spotkania doszli do wniosku, że każdy z zakładów boryka się z innymi problemami, jednak mają one wspólnego właściciela, od którego oczekują jasnych deklaracji oraz konkretnych działań zmierzających do dalszego rozwoju. Pod koniec spotkania uczestnicy podpisali list do wicepremiera Jacka Sasina w sprawie nadzoru nad hutniczymi spółkami skarbu państwa i wyznaczenia jasnej polityki inwestycyjnej.

List do wicepremiera – o co proszą związkowcy?

W liście do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych, Jacka Sasina, przewodniczący związków zawodowych zawarli kilka żądań. Przede wszystkim proszą o powołanie Prezesa Korporacyjnego do spraw hutnictwa w Grupie Kapitałowej WĘGLOKOKS, znormalizowanie polityki wsadowej, a także zwiększenie nadzoru nad inwestycjami pozarozwojowymi. Związkowcy apelują także o stworzenie projektu rozwoju i strategicznego bezpieczeństwa Polski, w związku z inwestycjami wynikającymi z krajowego planu odbudowy.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj »

 • Krystyna

  A co ma im wybory zorganizowac

 • Wyborca

  Trzeba było napisać do Trzaskowskiego albo Tuska.Na nich zawsze można liczyć.

 • Rudziol

  Do Sasina..... znaczy się od razu mogą sobie swoje petycje wsadzić...

 • rex

  Mieli do kogo napisać

 • Rudy

  Jo tyle lot przerobil w Hucie Pokoj sytuacjo mnie zmusila to odejscia co zaluja ale czy ktos jeszcze tam wieży ze w Hucie sie poprawi bo jo juz niy....pozdrowiom pracownikow

 • kwiatowe

  Do Sasina?! Rownie dobrze mogli do sw. Mikolaja napisac. Zwiazkowcy nigdy nie grzesza rozumem i logicznym mysleniem.

 • dziwy ludzkie

  w otwartym pomieszczeniu mają tyla łobrozków na ścianie ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.