Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wybory na prezydenta Rudy Śląskiej już w tę niedzielę. Sprawdź, jak głosować!

  • Dodano: 2022-09-23 11:15, aktualizacja: 2022-10-04 10:53

Druga tura przedterminowych wyborów prezydenta Rudy Śląskiej, odbędą się już w tę niedzielę. Dowiedzmy się zatem jak głosować, aby nasz głos był ważny. Oto mini poradnik, który wskaże wam jak skutecznie oddać ważny głos.

Wybory na prezydenta Rudy Śląskiej już w tę niedzielę

Do lokalu wyborczego należy udać się w niedziele 25 września w godzinach od 7:00 do 21:00. Aby móc przystąpić do głosowania, należy przedstawić komisji wyborczej ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Może to być dowód osobisty bądź prawo jazdy. Dokument posłuży komisji do znalezienia wyborcy w spisie bądź w przypadku zaświadczenia o prawie do głosowania dopisze go do niego.

Każdy wyborca otrzyma w lokalu kartę do głosowania opatrzoną oryginalną pieczęcią, na której to należy postawić krzyżyk przy jednym z 2 kandydatów biorących udział w wyborach w 2022 roku. Według nowelizacji kodeksu wyborczego ze stycznia 2018 za krzyżyk uznajemy "co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki". Jeżeli wyborca postawi krzyżyk przy więcej niż jednym nazwisku bądź nie postawi go wcale - głos będzie nieważny!

Listę obwodowych komisji wyborczych znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również