Wiadomości z Rudy Śląskiej

Z młodzieżą o odpowiedzialności i handlu ludźmi

  • Dodano: 2021-10-26 06:45, aktualizacja: 2021-10-26 07:06

W Szkole Podstawowej nr 24 w Rudzie Śląskiej gościł rudzki stróż prawa.

Odpowiedzialność za czyny

Tematem przewodnim zorganizowanych przez policyjnego profilaktyka spotkań była odpowiedzialność młodych ludzi za swoje czyny oraz handel ludźmi. Nastolatkowie mieli okazję dowiedzieć się jak poważne są to zagrożenia, jak się przed nimi bronić i jakie są konsekwencje dla sprawców.

Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną nieletnich z rudzkiej komendy spotkał się z trzema grupami ósmoklasistów w murach Szkoły Podstawowej nr 24. Młodzi ludzie wysłuchali wykładu przygotowanego przez mundurowego na temat odpowiedzialności za swoje czyny, bezpieczeństwa na drodze oraz handlu ludźmi. Podczas spotkania postawiono na aktywizacje uczniów i ich czynny udział w zajęciach. Chodziło o to, aby uzmysłowić im, że za swoje czyny muszą sami ponosić odpowiedzialność. Policjant przedstawił sytuacje, w jakich dochodzi do zachowań mających znamiona przestępstwa i omówił sposoby unikania ich. Mundurowy przestrzegał młodzież przed współczesną formą niewolnictwa, jaką jest handel ludźmi. Związane to było z Europejskim Dniem przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu, który już 15 raz był obchodzony 18 października. 

Handel ludźmi

Przestępstwo handlu ludźmi stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka. Nastolatkowie dowiedzieli się od policjanta, na co w przyszłości trzeba zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą handlu ludźmi. Stróż prawa przedstawił uczniom kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym młodzi ludzie w przyszłości mogą uniknąć zagrożenia związanego z tym przestępstwem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również