RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zbliża się XV Metropolitalne Święto Rodziny!

 • Dodano: 2022-05-19 09:45

Przed nami XV Metropolitalne Święto Rodziny, które rozpocznie się 21 maja br. Współorganizatorem imprez w ramach tego szczególnego Święta jest również Miasto Ruda Śląska. W tegoroczny harmonogram imprez zostały wpisane i odbywać się będą pod szyldem Metropolitalnego Święta Rodziny następujące rudzkie imprezy.

XV Metropolitalne Święto Rodzin - harmonogram:

 • Koncert Muzyki Klasycznej „muzyka Łączy”, Organizator - Dom Pomocy Społecznej Dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych „dom Św. Józefa” w Rudzie Śląskiej (impreza ma charakter zamknięty),
 • Dzień Dziecka - Pobaw Się Ze Mną Mamo, Tato”, Organizator - Szkoła Podstawowa Nr 11 Specjalna im. Świętego Jana Pawła II w  Rudzie Śląskiej (impreza ma charakter zamknięty),
  Xiii Festiwal Artystyczno- Wokalny „do,re,mi...” Dzieci Niepełnosprawnych, Organizator - Miejskie Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej (impreza na charakter Zamknięty),
 • Dzień Otwarty - piknik Rodzinny, Organizator - Ośrodek Adaptacyjny Dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej (Impreza Ma Charakter Otwarty).

Wyżej wymienione wydarzenia jednocześnie odbywać się będą również w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej, który w tym roku będzie trwał od 30 maja do 8 czerwca. Koordynatorem Tygodnia, jak co roku jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych pod nadzorem Pani Anny Krzysteczko Zastępcy Prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. Społecznych.

Pomysł Metropolitalnego Święta Rodziny narodził się podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym Metropolitą Górnośląskim do Rzymu w 2007 roku. Od tamtego czasu w organizację Święta włączają się władze samorządowe śląskich miast, parafie, stowarzyszenia, organizacje społeczne, osoby prywatne, całe rodziny, a także Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, poprzez organizowanie różnych inicjatyw, jak np.: przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, panele dyskusyjne, wystawy, wykłady, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny, czy pikniki.

Tegorocznym obchodom przyświeca hasło „Rodzina – źródło pokoju”.

Zbliża się XV Metropolitalne Święto Rodziny!

Komentarze (4)    dodaj »

 • Gość

  Nie chcę wyjść na marudzę, ale wygląda na to, że w Rudzie nie ma żadnej imprezy dla rodzin. 2 imprezy zamknięte, więc nas nie dotyczą, jedna otwarta, ale w piątek o 10 rano, kiedy dzieci w placówkach, rodzice w pracy. Naprawdę przydałby się jakiś festyn czy inne atrakcje po tak długiej przerwie.

 • Karl

  W ramach tego święta propunję ustalić że każda rudzka rodzina ma przekazać tak z 500 zeta na biedna ukraińską rodzinę, która przyjechała do nas Toyotą GT rocznik na oko tak z 2021 , przecież im się ta pomoc zwyczajnie należy i mieszkanie z miasta jeszcze by się im przydało, takie że 100 metrów, a autochtoni niech nadal żyją na 30 metrach w cztery osoby...

 • Stefek ten wcześniejszy

  Wyczuwam zazdrość chciało by się mieć takie auto.To ile tych toyot gt jest w Rudzie bo może nie wszystkie rodziny będą musiały dać 500zł. Skąd wiesz co by im się przydało. Mam nadzieję że mi wybaczysz ale ja we dwójkę zajmuje 80m2 plus komórka i garaż ale o może przez to że jestem dopiero minimum (tyle wiem) od czwartego pokolenia stąd. Ale by było fajnie gdyby uchodźcy przyjechali furmankami mógłbyś okazać im swoją pańskość. No jak taki może mieć taką furę, a może to jest własność jakiegoś bogacza, który w nosie ma cały socjal jaki może u nas otrzymać a na kolację wydaje więcej niż my zarabiamy. Wytłumacz mi jak zobaczenie jednego auta zmusiło cię do napisania takiego napastliwego posta, co tobą kierowało.

  • Stefek ten wcześniejszy
   2022-05-20 22:11
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Pusia

  Popieram. Święto Rodziny Ukraińskiej powinni to przemianować. Niech ich ludzie dalej finansują

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.