Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy warto zamieszkać w Rudzie Śląskiej?

  • Dodano: 2021-11-22 07:30, aktualizacja: 2021-11-22 07:40

Górny Śląsk kojarzy nam się głównie z Katowicami, ale nie zapominajmy, że jest to również region, który gromadzie mniejsze urokliwe miasta. Jednym z nich jest Ruda Śląska. Życie w tym mieście, jak i w każdym innym, ma swoje wady i zalety. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy rozważaniu przeprowadzki do tego miasta. 

Większość mieszkańców Rudy Śląskiej jest zdania, że poziom życia w tej miejscowości jest na bardzo zadowalającym poziomie i zdecydowanie warto brać je pod uwagę, rozważając swoją przyszłą karierę. Władze miasta, mimo tak pozytywnej opinii, wiedzą, że nie mogą stać  w miejscu i muszą dalej pracować nad jego atrakcyjnością. Pod względem kosztów życia, Ruda Śląska może przyciągać młodych ludzi niskimi cenami mieszkań. Odwiedź stronę https://adresowo.pl/mieszkania/ruda-slaska/ i znajdź idealne dla siebie mieszkanie  w interesującej Cię dzielnicy Rudy Śląskiej. 

Ile kosztują mieszkania w Rudzie Śląskiej?

Podobnie jak w większości miast w Polsce, Ruda Śląska oferuje bardzo zróżnicowane ceny mieszkań na sprzedaż. Mają na nie wpływ takie czynniki jak liczba pokoi, powierzchnia, ale przede wszystkim lokalizacja. Musimy się liczyć z tym, że kupując mieszkanie położone blisko centrum lub dużych zakładów pracy, nie będzie ono należało do najtańszych. Średnia cena, jaką aktualnie zapłacilibyśmy za m2 powierzchni mieszkalnej, wynosi 4677 zł. To zdecydowanie mniej niż w przypadku rynku nieruchomości takich miast jak Wrocław, Kraków lub Katowice. Za najbardziej atrakcyjne cenowo dzielnice uznaje się:

  • Godula - 4357 zł/m2
  • Kochłowice - 4728 zł/m2
  • Ruda - 4732 zł/m2

Teraz przejdźmy do regionów Rudy Śląskiej, w których życie jest nieco droższe, niż  w przypadku tych wymienionych powyżej. Są to:

  • Halemba - 5237 zł/m2
  • Wirek - 5000 zł/m2
  • Nowy Bytom - 4987 zł/m2

Plusy mieszkania w Rudzie Śląskiej

Mieszkańcy Rudy Śląskiej najchętniej decydują się na zamieszkanie w takich dzielnicach, które oferują im nieco więcej atrakcji niż dostęp do terenów zielonych. Nowy Bytom jest uważany za centrum miasta, ponieważ obfituje w dużą liczbę lokali gastronomicznych oraz obiektów rozrywkowych. To właśnie tam młodzi ludzie spędzają najwięcej wolnego czasu. Ruda Śląska jest uważana za miejsce idealne do nauki lub studiowania, ze względu na wysoki poziom edukacji i wykształconą flotę ludzi. Za duży plus tego miasta uznaje się też dużą liczbę placówek handlowych oraz rekreacyjnych miejsc, w których można odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Handel oraz górnictwo to obszary oferujące sporo miejsc pracy zarówno dla obecnych, jak i przyszłych mieszkańców. 

Minusy mieszkania w Rudzie Śląskiej

Czy to oznacza, że warunki do życia w Rudzie Śląskiej są idealne? Mieszkańcy są odmiennego zdania. Twierdzą, że na terenie tej miejscowości zdecydowanie brakuje miejsc parkingowych oraz występuje zbyt wiele wysypisk śmieci, które nie wpływają pozytywnie na jakość powietrza. Wiele do życzenia pozostawia też komunikacja miejska, którą niekiedy ciężko jest dostać się z dzielnicy do dzielnicy, nie mówiąc już o dojeździe do pobliskiego dużego miasta, czyli Katowic.  

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ewa

    Ja kocham mieszkać na Nowym Bytomiu :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.