Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na narty w Polsce?

  • Dodano: 2021-12-20 08:15, aktualizacja: 2021-12-20 08:30

Wśród najczęściej wybieranych narciarskich kurortów w Polsce, wymienić można Krynicę Zdrój, Zieleniec, Białkę Tatrzańską, Zakopane czy też Szczyrk. Zwiększająca się ilość narciarzy, idzie w parze z coraz to większą ilością wypadków na stokach. Dlatego też warto przed wyjazdem, pomyśleć o wykupie na narty ubezpieczenia (sprawdź na ubezpieczenianarciarskie.pl)

Ubezpieczenie na narty w Polsce - po co właściwie jest? 

Świadomość konieczności posiadania turystycznego ubezpieczenia na narty, nawet w czasie wyjazdów na terenie Polski, staje się coraz większa. Każdego roku coraz większa liczba rodaków chce dbać o własne zdrowie i interesy. Jednakże ciągle część osób jest przekonana, iż skoro opłaca w kraju składki zdrowotne, to wszelkie medyczne świadczenia w razie wypadku,także będą bezpłatne. Niestety tak nie jest, o czym warto poczytać na stronie internetowej https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/poradniki/0,11.html. Należy zdawać sobie sprawę, iż zdrowotne ubezpieczenie nie będzie w stanie w 100 procentach zabezpieczyć nas jako turystów przed kosztami związanymi z ewentualnym wypadkiem na stoku narciarskim. 

Do czego zatem przydatna jest podróżna polisa w Polsce na wyjeździe narciarskim? 

  • osoby poszkodowane na skutek wypadków na stokach mogą obciążyć sprawców kosztami leczenia, czy rehabilitacji. Celem uniknięcia takiej sytuacji, konieczne będzie posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, 
  • naprawa zniszczonego na stoku sprzętu może być pokryta z ubezpieczenia - tutaj przyda się OC wraz z ubezpieczeniem dla sprzętu,
  • rozszerzenie w obrębie uprawiania ekstremalnych dyscyplin sportowych może pokrywać koszty ratownictwa, leczenia czy rehabilitacji. W przypadku ekstremalnej jazdy poza trasą narciarską - pamiętajmy, żeby takie szczegóły sprawdzić w OWU, 
  • wypadki na stokach zakończyć się mogą kontuzją, która będzie wymagała długotrwałej rehabilitacji. Bez posiadania ubezpieczenia NNW, będziemy skazani na skorzystanie z prywatnej rehabilitacji, albo na oczekiwanie na długie terminy z NFZ. 

Najlepsze ubezpieczenie narciarskie - jak dokonać właściwego wyboru? 

Narty stanowią jedną z najbardziej niebezpiecznych dyscyplin sportowych. Wieloletnia praktyka, umiejętności, ani też wzmożona uwaga nie będą w stanie zapewnić nam 100 procentowego bezpieczeństwa. Dbając o właściwie ubezpieczenie narciarskie nie tylko chronimy zdrowie, ale również i portfel. 

Skoro wiemy już, iż na narty - czy to na terenie kraju, czy też za granicą - warto posiadać ubezpieczenie turystyczne, to kolejne pytanie powinno brzmieć: jakie ubezpieczenie będzie najlepsze? 

Przed każdorazowym wyjazdem, zalecane jest przeanalizowanie dostępnych na rynku ofert. Można to zrobić przy pomocy tak zwanych kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych. Za ich sprawą możliwie staje się szybkie porównanie dostępnych ofert ubezpieczenia razem z sumą kosztów leczenia, rehabilitacji innych świadczeń, jak i ceną za daną polisę. Wszelkie koszty, ale też OWU, dostępne są wówczas od ręki.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.