Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dlaczego wciąż przepłacasz za OC?

  • Dodano: 2019-09-13 06:15, aktualizacja: 2019-09-13 06:29

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia OC nie jest łatwą rzeczą. Z każdej strony atakują nas firmy, które zachwalają akurat swoje “wyjątkowe oferty”. W takich warunkach nietrudno jest o pochopną decyzję i wybór bardzo drogiej polisy. W tym tekście podpowiemy Ci, dlaczego przepłacasz za ubezpieczenie OC i co możesz zrobić, by to zmienić. Czytaj dalej.

Przyczyna nr 1 - kupujesz impulsywnie

Zazwyczaj sytuacja wygląda tak, że tuż przed zakończeniem jednego ubezpieczenia przypominamy sobie o tym, że musimy wykupić kolejną polisę. W takim pośpiechu łatwo jest wybrać nieodpowiednią ofertę, która jest niekorzystna. Ważne jest, by tego typu decyzje podejmować spokojnie po ówczesnym zapoznaniu się z ogromną ilością dostępnych ubezpieczeń. Pośpiech to najgorszy doradca. Zalecamy więc zająć się nowym OC trochę wcześniej niż dwa dni przed wygaśnięciem poprzedniej polisy.

Przyczyna nr 2 - zakładasz, że każde OC jest takie samo

Drugi bardzo ważny mit. Panuje powszechne przekonanie, że każda polisa ubezpieczeniowa jest taka sama i oferuje ochronę w podobnym zakresie. Z takiego myślenia jest już krótka droga do wybrania byle jakiej oferty. Musisz jednak wiedzieć, że koszt Twojej polisy może być zupełnie inny od tego, który został przedstawiony Twojemu znajomemu. Zróbmy małą symulację, by przedstawić to nieco jaśniej.

30 letni kawaler, który chce ubezpieczyć Forda Focusa (garażowanego na ulicy) z 2010 roku, musi zapłacić średnio 1500 zł za swoją polisę. Z kolei 19-letni mężczyzna, który garażuje ten sam samochód w przydomowym garażu za takie samo ubezpieczenie, będzie musiał przeznaczyć nawet 1900 zł. Dlaczego tak jest? Otóż bardzo ważnym czynnikiem przy zakupie OC jest wiek kierowcy. Jeśli kupujący jest młody i niedoświadczony, towarzystwa ubezpieczeniowe na pewno przedstawią mu droższe rozwiązania. Wpływ na wysokość składki ma też rocznik auta, wielkość silnika i wiele innych czynników. Jak więc widzisz, taki sam samochód można ubezpieczyć taniej lub drożej w zależności od indywidualnych wytycznych. Według nas kupisz najtańsze OC i AC u Najtaniej u Agenta (https://najtaniejuagenta.pl/tanie-oc/). Wejdź i sprawdź oferty, które spełnią Twoje oczekiwania.

Przyczyna nr 3 - nie korzystasz z kalkulatorów ofert

Jeśli naprawdę szukasz najkorzystniejszego ubezpieczenia OC dla swojego samochodu, to powinieneś zainteresować się specjalnymi kalkulatorami polis. Dzięki tym narzędziom możliwe jest szybkie wprowadzenie danych i zapoznanie się ze wstępnymi kosztami Twojego OC. Wystarczy tylko wpisać podstawowe informacje, by za chwilę mieć przed sobą oferty kilkunastu lub kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych.

Co zrobić, jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego odszkodowania z polisy OC?

Według obowiązującego prawa możesz złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Więcej informacji o tym, jak odwołać się do najpopularniejszego ubezpieczyciela, czyli PZU znajdziesz tutaj: https://najtaniejuagenta.pl/jak-napisac-odwolanie-do-pzu/. Pamiętaj, że przed napisaniem takiego wniosku warto zastanowić się, czy istnieją podstawy do wyższego odszkodowania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.