Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jakie funkcjonalności można znaleźć w nowoczesnych lodówkach?

  • Dodano: 2019-10-10 06:30, aktualizacja: 2019-10-10 06:45

Wybór odpowiedniej lodówki może nastręczać pewnych trudności. Ogromna liczba dostępnych modeli nie ułatwia sprawy - zwłaszcza gdy zależy nam na zaawansowanym, a jednocześnie stosunkowo niedrogim urządzeniu. Kupując nową lodówkę, warto zwrócić uwagę na liczbę dostępnych w niej funkcji. Które z nich mogą okazać się szczególnie przydatne? Podpowiadamy.

8 najciekawszych funkcjonalności w lodówkach - nasz wybór

Full No Frost

O No Frost, czyli systemie zapobiegającemu powstawaniu szronu w lodówkach, mówi się już od dawna. Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się lodówki Full No Frost, w których obejmuje on nie tylko część chłodzącą, ale też zamrażarkę. Z racji bardziej zaawansowanej technologii stopniowo wypierają one lodówki z niepełnym systemem. Jeśli nie chcesz marnować czasu na uciążliwe rozmrażanie swojej chłodziarko-zamrażarki, Full No Frost będzie w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę.

Oddzielna szuflada do przechowywania mięsa

Chłodzenie mięsa wymaga wyjątkowej ostrożności - zwłaszcza gdy jego dużą część zajmują surowe produkty. Sporym ułatwieniem może być w takiej sytuacji oddzielna szuflada, która wydłuża świeżość mięsa i pozwala zachować jego pełnię smaku. Tego rodzaju półkę możesz spotkać między innymi w modelu Samsung RB37 K63602 C (znajdziesz go w asortymencie lodówek Neonet).

Dodatkowy uchwyt na wino

Przepadasz za winami? Rozważ zakup lodówki z uchwytem na wino, dzięki któremu przechowywanie butelek będzie jeszcze łatwiejsze.

Sygnał niedomkniętych drzwi

Chyba każdemu z nas zdarzyło się przynajmniej raz nie zamknąć drzwi lodówki. Konsekwencje naszej nieuwagi mogą być różne: od szybciej psujących się produktów po nieco wyższe rachunki za prąd. Problem ten eliminuje alarm uchylonych drzwi, który poinformuje Cię, kiedy lodówka będzie wymagała zamknięcia.

Soft Close

Kolejnym udogodnieniem dotyczącym drzwi jest system cichego zamykania lodówki. Specjalna konstrukcja sprawia, że zamykanie takich drzwi jest niemal bezgłośne. Funkcjonalność ta przypadnie do gustu zwłaszcza posiadaczom lodówek dwudrzwiowych, którzy z reguły muszą nieco częściej otwierać i zamykać drzwi.

Sprawdź pełną ofertę lodówek Side by Side w Neonet.

Program Holiday

Tryb wakacyjny to nic innego jak funkcja, która podczas naszego wyjazdu ma za zadanie zmniejszać zużycie prądu przez lodówkę. Dzięki temu nawet podczas Twojego kilkutygodniowego urlopu znajdujące się w lodówce produkty pozostaną świeże. Pamiętaj jednak, aby wcześniej wyciągnąć z niej żywność, której w międzyczasie minie termin przydatności.

Kostkarka do lodu

Lodówki z kostkarką są póki co rozwiązaniem dość niszowym, jednak z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością. Szczególnie chętnie decydują się na nie osoby, które lubią relaksować się przy ulubionym drinku lub są miłośnikami domowych lemoniad. Koszt takiej lodówki oscyluje zwykle pomiędzy 3500 a 5000 złotych.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze chłodziarko-zamrażarki, zajrzyj do poradnika Jaką lodówkę kupić? Poradnik dla dociekliwych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.