Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Moje dziecko nie może się skoncentrować". Co zrobić, by mu pomóc?

  • Dodano: 2020-10-28 10:45, aktualizacja: 2020-11-01 16:02

Jak się uczyć, aby nauka została z Tobą na dłużej? “Moje dziecko nie może się skoncentrować”. Co zrobić, by mu pomóc? Problemy z koncentracją u dzieci? Pozbądź się ich! Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs pamięci i koncentracji.

Dowiedz się, jak trenować koncentrację i pamięć w ramach kursu Genius

Każdego dnia uczniowie zmagają się z dziesiątkami problemów - prywatnymi, szkolnymi czy naukowymi. Masowe szkolnictwo nie jest w stanie podążać za potrzebami dzieci i młodzieży, przez co uczniowie są pozostawieni sami sobie - bez możliwości ćwiczenia koncentracji i pamięci. Nauczyciele zapominają się o dzieciach, które w edukacji powinny widzieć przede wszystkim atrakcję i alternatywną możliwość rozwoju intelektualnego. Niestety w placówkach oświatowych dydaktykom brakuje czasu i narzędzi, by tworzyć przestrzeń, w której stymulowanie uczniów przynosi trwałe i pożądane efekty. 

W kontrze do tego powstają kursy, które pozwalają wydobyć z dziecka ukrytego geniusza, pokazując skuteczne i efektywne sposoby na polepszenie koncentracji. Dowiedz się, co możesz zrobić, by Twoje dziecko na nowo pokochało naukę i wiedziało, jak korzystać z narzędzi, dzięki którym osiągnie sukces! 

W czym możesz pomóc swojemu dziecku? 

Rodzice wcale nie muszą być ekspertami od wszystkiego - jeśli nie czujesz się na siłach w prowadzeniu Twojego dziecka przez podstawę programową wszystkich przedmiotów, powinieneś zainteresować się kursami efektywnej nauki, w tym zdobywającymi popularność kursami Genius. W ramach spotkań tego typu kursów Twoje dziecko nauczy się szybkiego liczenia w pamięci, pisania czy czytania - wszystko to z wykorzystaniem metod, które pozwalają na sprawniejsze przyswojenie nauki, która zostaje z uczniem na dłużej. W ten sposób przygotowany program zajęć pomaga dzieciom nie tylko w zdobyciu lepszych wyników, ale przede wszystkim w rozumieniu świata i chęci odkrywania jego tajemnic. 

Jak wygląda kurs Genius?

Kurs Genius powstał nie tylko z myślą o szkolnym życiu dzieci, ale również o późniejszych etapach ich egzystencji - wkraczaniu w dorosłość, pracy umysłowej czy prowadzeniu własnej firmy. To, czym dziecko otacza się w początkowych etapach życia ma wpływ na jego dalsze funkcjonowanie. Tę samą moc oddziaływania ma nauka, która nie jest celem samym w sobie, a narzędziem do osiągania sukcesów, wypracowania analitycznego myślenia i ciekawości do poznawania świata. W ramach kursów Genius uczniowie uczą się pracy z innowacyjnymi pedagogicznie metodami pozwalającymi m.in. na efektywniejszą naukę liczenia w pamięci, dzięki ćwiczeniom ze znanym od wieków liczydłem chińskim. Narzędzie to stanowi pomoc, z której rezygnuje się na późniejszych etapach nauki, kiedy dziecko nauczy się wykonywać obliczenia w pamięci, jedynie wyobrażając sobie liczydło.

Fundamentem kursu Genius jest efektywne ćwiczenie nowo poznanych metod, a nie uczenie się regułek i teoretycznych technik. Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, dlatego miejscom oferującym kurs zależy również na  rozwijaniu abstrakcyjnego myślenia. Na próbę zrób krótki test - zapytaj dziecko o to, przed kim król ściąga swoją koronę. Twoje dziecko nie wie? A może wymyśliło kilka odpowiedzi? Bez względu na to, co powiedziało, właśnie przekonałeś się o tym, że dzieci wymagają odpowiedniego stymulowania intelektualnego i alternatywnej rozrywki. Tego typu pytania i wiele innych zawiera kurs Genius, który przygotowuje dziecko do rozwijania kreatywności. Odkryj w dziecku geniusza, który zyska nieograniczone pokłady motywacji i skoncentruje się na zdobywaniu niezbędnej wiedzy.

Genius(z) w Rudzie Śląskiej. Zajęcia dla dzieci niemal w każdym wieku

Miejsce, które aktywizuje dzieci i młodzież do wspólnej nauki i poznawania świata znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Niedurnego 30. To właśnie tam specjaliści rozwijają pasję do nauki u uczniów w wieku od 4 do 15 lat, odpowiadając m.in. za poprawną synchronizację prawej i lewej półkuli, usprawnienie długiej pamięci czy polepszenie zdolności pamięciowych. Genius w Rudzie Śląskiej organizuje zajęcia dla najmłodszych, zapraszając na zajęcia dzieci w wieku od 4 lat, kiedy stymulacja jest efektywna i przynosi długofalowe skutki. Praca z kursantami w sali zajęciowej odbywa się z wykorzystaniem następujących narzędzi: książką Genius, liczydłem chińskim oraz kostką Rubika. Dla kursantów prowadzonych w trybie online przygotowana została specjalna książeczka w wersji internetowej. 

Kursy Genius organizowane są również w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 1. Szersze informacje na temat zajęć można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 697 708 772. Warto również obserwować oficjalną stronę Genius Bytom Ruda Śląska na Facebooku

Organizacja zajęć

W obecnej sytuacji kurs Genius w Rudzie Śląskiej realizowany jest zarówno stacjonarnie, jak i  w formie zajęć online w niewielkich grupach 4-osobowych, dzięki czemu zachowane jest indywidualne podejście do każdego z uczniów. Z oferty zajęć niestacjonarnych korzystać mogą dzieci z całej Polski, a to wszystko w atrakcyjnej cenie - 215 złotych za zajęcia online i 249 złotych za zajęcia stacjonarne! Jeśli nie wiesz, czy kurs Genius jest warty tej ceny, spójrz na to w ten sposób - zajęcia trwają 1,5 h i są organizowane 4 razy w miesiącu, w przeliczeniu wychodzi 8 standardowych godzin lekcyjnych w szkole, dzięki którym Twoje dziecko stanie się geniuszem, który Cię niejednokrotnie zaskoczy. Kurs Genius w Rudzie Śląskiej to inwestycja, z którą zadbasz o przyszłość Twojego dziecka. 

Genius od lat uczy pomaga uczniom i ich rodzicom w pokazaniu, że ćwiczenia usprawniające pamięć i koncentrację mogą być dobrą zabawą. Daj szansę swojemu dziecku na zostanie młodym geniuszem, kontaktując się z pracownikami firmy. Dla zainteresowanych z okazji Halloween organizowane będą zajęcia wstępne połączone ze zdobieniem dyń za jedyne 29 zł od osoby! 

"Moje dziecko nie może się skoncentrować". Co zrobić, by mu pomóc?

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Olga

    zabrać 500 +, koncentracja wróci

  • Alf

    Zrobić pranie mózgu .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.