Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oferty kredytów gotówkowych - ranking

  • Dodano: 2020-06-19 14:00

Pralka odmówiła posłuszeństwa? Marzysz o zagranicznej wycieczce? A może chcesz kupić nowy sprzęt elektroniczny? Brak środków nie jest obecnie problemem, ponieważ te i inne potrzeby może sfinansować dzięki kredytowi gotówkowemu. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Czy warto wziąć pod uwagę ranking kredytów gotówkowych? Prezentujemy aktualne zestawienie najlepszych propozycji.

 

Kredyt gotówkowy ranking ułatwia podjęcie decyzji o wyborze oferty. Przede wszystkim można dzięki niemu porównać elementy, które wpływają na ostateczny koszt zobowiązania – oprocentowanie, prowizję banku za udzielenie kredytu, dodatkowe ubezpieczenia, a także inne parametry. Korzystając z rankingu można filtrować oferty pod względem wysokości miesięcznej raty czy całkowitej kwoty, którą klient będzie musiał zapłacić.

 

Jak wybrać najlepszą ofertę – ranking kredytów gotówkowych

Jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o wysokości kosztów kredytu gotówkowego, jest RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pozwala dowiedzieć się, jaki jest całkowity koszt zobowiązania. Często banki i inne instytucje oferujące kredyty gotówkowe chwalą się niskim oprocentowaniem, zatajając przy tym inne czynniki, które podwyższają opłaty za skorzystanie z kredytu. Na mocy znowelizowanych przepisów ustawy o kredycie konsumenckim, które obowiązują od 22 października 2017 roku, banki mają obowiązek informowania klientów o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Kredytodawca musi umieścić stosowną adnotację np. w reklamach telewizyjnych czy internetowych. Klient nie musi już zatem wertować regulaminów i wzorców umów. Informacje o RRSO są też zamieszczone w rankingach kredytów gotówkowych.

 

Ranking kredytów gotówkowych

Poniżej przedstawiamy aktualne oferty kredytów gotówkowych na kwotę 30 tys. złotych z okresem spłaty w ciągu 60 miesięcy. Ranking został przygotowany na podstawie informacji dostępnych w serwisie totalmoney.pl. Najniższa rata występuje w ofercie banku Citi Handlowy. Pożyczkę gotówkową online dla nowych klientów można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Miesięczna rata wynosi 620,60 zł, oprocentowanie – 7,19%, prowizja banku – 4,00% (1200 zł), a RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) – 9,21%. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Klient, który skorzysta z tej oferty, zapłaci ostatecznie 37 235,88 zł. Suma odsetek w okresie kredytowania to 6035,88 zł.

 

Kolejne miejsce zestawienia zajęła oferta Santander Banku Polska. Miesięczna rata kredytu gotówkowego wynosi 621,88 zł, a całkowita kwota do spłaty – 37 312,78 zł. Pozostałe parametry oferty prezentują się następująco: oprocentowanie – 7,20%, prowizja – 4,19% (1257 zł), a RRSO – 9,31%. Osoba, która zdecyduje się na kredyt Santander, zapłaci 6055,78 zł odsetek w okresie kredytowania. Klient nie musi korzystać z ubezpieczenia.

 

Na trzecim miejscu mamy ofertę Alior Banku. W tym przypadku Pożyczka internetowa wiąże się z miesięcznym kosztem w wysokości 624,85 zł. Całkowita kwota do spłaty wynosi 37 490,82 zł. Na koszt składa się oprocentowanie – 7,19%, prowizja – 4,50% (1413,61 zł), a RRSO wynosi 9,54%. Nie jest wymagane ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Zobowiązanie można zaciągnąć bez wychodzenia z domu.

Ranking kredytów gotówkowych – jak korzystać z tego narzędzia?

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy. Oferty znajdziesz między innymi w serwisie totalmoney.pl. Wystarczy, że wpiszesz żądaną kwotę kredytu, np. 30 tysięcy złotych, a następnie określisz czas kredytowania. Po zatwierdzeniu parametrów pojawia się lista ofert, które są aktualnie najkorzystniejsze pod względem wysokości rat, oprocentowania czy RRSO. Korzystając z rankingu kredytów gotówkowych, warto sprawdzić również, które banki zapewniają możliwość składania wniosków przez internet lub telefon. Dzięki temu nie trzeba udawać się do banku, stać w kolejkach i tracić czasu. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej, podać dane osobowe, wysokość zarobków i oczekiwać na decyzję.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.