Ruda Śląska: pijani rowerzyści i kierowcy zatrzymani w majówkę
Ledwo rozpoczął się dla niektórych długi majowy weekend, a policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali już 7 pijanych rowerzystów i dwóch kierowców samochodów. Stróże prawa nie mają wolnego, a ich podstawowym zadaniem w ciągu tej majówki jest zapewnienie bezpieczeństwa na rudzkich drogach. Pamiętajmy, aby te kilka wolnych dni spędzać rozsądnie i bezpiecznie – alkohol i różnego rodzaju pojazdy nie są dobrym połączeniem.
Niechlubny bilans kontroli drogowych
1 majaw wyniku przeprowadzonych kontroli na rudzkich drogach, policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch pijanych kierowców, jeden z nich miał prawie 2,5 promila i trzech pijanych rowerzystów. 2 maja nie jest lepiej, tylko do południa mundurowi zatrzymali czterech pijanych rowerzystów, jedenz nich miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Początkowy bilans z niecałych dwóch dni majówki to 2 nietrzeźwych kierowców i 7 rowerzystów.
Rowerzysta po alkoholu? Grożą surowe konsekwencje
Przypominamy, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem. Grozi za nie kara aresztu albo grzywny w wysokości 2500 złotych. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny. Gdy rowerzysta znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, to grozi mu kara aresztu albo grzywny w wysokości nie niższej niż 1000 zł.
– Stróże prawa w czasie codziennych kontroli trzeźwości uwzględniają również rowerzystów, którzy często błędnie myślą, że jednośladem mogą jechać po wypiciu alkoholu. Priorytetem policjantów w całym kraju jest ograniczenie liczb zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz podniesienie świadomości, że pijany cyklista jest dużym zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego – czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.








![Seria niefortunnych zdarzeń na wireckim rondzie. Kolejni kierowcy mocno się pogubili! [FILMY]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/kolaz.jpg)
![Ruszył nabór wniosków na wynajem lokali mieszkalnych przy ul. Jerzego Ziętka [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/611494374_1612235476513316_4126602015170802038_n.jpg)
![Zderzenie czołowe na ul. Brzechwy. Kierowca jechał pod prąd na drodze jednokierunkowej [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/35-festiwal-afisz_page-0001.jpg)
![Na rondo… pod prąd? O mały włos! Wireckie rondo problematyczne dla kolejnego kierowcy [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Bez-tytulu.png)







Dodaj komentarz