Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Antysmogowy tramwaj kursuje także w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2018-10-15 12:30

Żywa zieleń i dźwięki lasu w tramwaju? Tak, to możliwe! Od dzisiaj (15 października) m.in. w Rudzie Śląskiej jeździ wyjątkowy antysmogowy tramwaj.

Na pokładzie tramwaju nr 11 kursującego m.in.: po Katowicach, Chorzowie i właśnie Rudzie Śląskiej, w otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu, każdy pasażer otrzyma pakiet informacji, jak skutecznie walczyć z niską emisją. Tramwaj będzie kursował wg normalnego rozkładu jazdy na liniach: od 15 do 18 października br.

W taki sposób Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego u progu sezonu grzewczego kontynuuje kampanię informacyjną dotyczącą przeciwdziałania niskiej emisji.

- Skuteczna walka ze smogiem musi odbywać się na wielu płaszczyznach. Działania, jakie podejmujemy, mają pobudzać do refleksji, jaki mamy wpływ, na jakość powierza. Musimy uświadomić sobie, że to także my przyczyniamy się do złej jakości powietrza i w dużej mierze od nas zależy stan środowiska — mówił marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Oprócz antysmogowego tramwaju w Sosnowcu (od 14 do 16 października) i Tychach (od 17 do 19 października) pojawią się mobilne kontenery, w których znajdą się m.in. punkty informacyjne na temat walki ze smogiem. Mieszkańcy otrzymają tam wszystkie potrzebne informacje o uchwale antysmogowej, wpływie smogu na zdrowie, możliwościach pozyskania dofinansowania na działania związane z ochroną powietrza, karach, jakie grożą za zanieczyszczanie powietrza i wiele innych. 

Antysmogowy tramwaj kursuje także w Rudzie Śląskiej

Karolina BauszekKarolina Bauszek
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • E.R.

  ''każdy pasażer otrzyma pakiet informacji, jak skutecznie walczyć z niską emisją.'' chyba powinien wiedzieć jak walczyć o niską emisję : P

 • zażenowany

  Najpierw sprawdź czym różni się niska emisja od wysokiej, a potem komentuj. Jak już chcesz kogoś poprawiać, to najpierw się doucz.

 • wizard

  Co za bajzel, świat się zmienia a ludzie jakoś nie czają. 18 - tramwaj , linia wybudowana 1956 r. by pracownicy mogli dojeżdżać do zakładów pracy. Tyle że tych zakładów nie ma a ludzie mają inne potrzeby. Dziękuję za uwagę i owocnych przemyśleń życzę.

 • bb

  A gdzie Świętochłowice ?Tramwaj jechał na trasie Katowice, Chorzów, Świętochłowice-Piaśniki-Lipiny, Ruda Śląska-Chebzie

 • Wojtek.

  W Rudzie Śląskiej Pani Prezydent może się chwalić takim tramwajem szczególnie pi zlikwidowaniu 18-tki i puszczeniu w zamian autobusów z silnikami diesla.To się nazywa walka za smogiem.Brawo.

 • Trolejbus

  W Tychach najwięcej pojedziemy tym tramwajem...

 • odpowiadacz

  Myślenie nie boli....czytanie ze zrozumieniem tym bardziej. W Sosnowcu i w Tychach są mobilne kontenery...

 • Trolejbus

  Jeśli tak, to po "(...)tramwaju(...)" powinien być przecinek.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.