Wiadomości z Rudy Śląskiej

Działania odkażające w DPS "Senior" oraz w Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes

 • Dodano: 2020-05-05 12:15

Bytomski oddział Combat Alert przeprowadził działania odkażające w DPS "Senior" w Rudzie oraz w Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Kochłowicach. Akcje te realizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu #SekcjaDezyfekcja, który został zainicjowany przez Fundację na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert".

Projekt #SekcjaDezyfekcja został zainicjowany przez Fundację na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert". Polega na odkażaniu przez grupy wolontariuszy z całej Polski obiektów przestrzeni publicznej narażonych na kontakt z wirusem, są to m.in. klamki, poręcze, windy, domofony, ciągi komunikacyjne.

Terenowy Oddział Combat Alert odkaża Rudę Śląską

W ubiegłym tygodniu Oddział Terenowy Combat Alert 1201 Bytom przeprowadził dezynfekcje Domu Pomocy Społecznej Senior w Rudzie Śląskiej oraz w Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Kochłowicach.

- Nasza akcja polega na odkażaniu obiektów przestrzeni publicznej narażonych na kontakt z wirusem. Oddziały Proobronne w ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem #SekcjaDezynfekcja, której patronuje Ministerstwo Obrony Narodowej – wyjaśniają przedstawiciele bytomskiego oddziału Combat Alert.

Wesprzyj akcję #SekcjaDezyfekcja

Wolontariuszom samodzielnie udało się zdobyć środki i sprzęt niezbędny do odkażania. Z każdym dniem przybywa jednak chętnych do niesienia pomocy, dlatego członkowie grupy apelują o wsparcie ich akcji.

- Własnym wysiłkiem organizacyjnym i finansowym na potrzeby tej akcji zdobyliśmy środki i sprzęt niezbędny do odkażania. Teraz pragniemy rozszerzyć nasze działania na dużo większą skalę. Gdyż z każdym dniem przybywa nam chętnych do niesienia pomocy, ograniczają nas jednak braki sprzętowe - apeluje Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju Combat Alert.

Działania Fundacji na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert" można wesprzeć na dwa sposoby:

 • wspierając akcję rzeczowo (wysyłając potrzebny sprzęt do dezynfekcji),
  • Centrum Aktywności Proobronnej im. Aleksandra Szczygło
  • ul. Nowy Świat 54/56, pok. 25
  • 00-369 Warszawa
  • Tel. 791-791-172
 • wspierając akcję finansowo (TUTAJ).

Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert"

Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert" nie prowadzi działalności komercyjnej, funkcjonuje w oparciu o wolontariat, będąc wyspecjalizowanym podmiotem pozarządowym, który aktywnie działa na rzecz społecznych inicjatyw proobronnych, wielokrotnie odznaczana za swoją działalność społeczną w tym Medalem Komisji Edukacji Narodowej (za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania) i Medalem Upamiętniającym 450-lecie Unii Lubelskiej (za wytężoną służbę dla Ojczyzny i dbanie o bezpieczeństwo jej obywateli).

Oddział terenowy Combat Alert Bytom (OTCA 1201 Bytom) jest pierwszym utworzonym w województwie śląskim oddziałem terenowym organizacji proobronnej Combat Alert. Organizacja ta aktywnie działa na rzecz społecznych inicjatyw proobronnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.