Wiadomości z Rudy Śląskiej

Działania odkażające w DPS "Senior" oraz w Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes

 • Dodano: 2020-05-05 12:15

Bytomski oddział Combat Alert przeprowadził działania odkażające w DPS "Senior" w Rudzie oraz w Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Kochłowicach. Akcje te realizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu #SekcjaDezyfekcja, który został zainicjowany przez Fundację na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert".

Projekt #SekcjaDezyfekcja został zainicjowany przez Fundację na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert". Polega na odkażaniu przez grupy wolontariuszy z całej Polski obiektów przestrzeni publicznej narażonych na kontakt z wirusem, są to m.in. klamki, poręcze, windy, domofony, ciągi komunikacyjne.

Terenowy Oddział Combat Alert odkaża Rudę Śląską

W ubiegłym tygodniu Oddział Terenowy Combat Alert 1201 Bytom przeprowadził dezynfekcje Domu Pomocy Społecznej Senior w Rudzie Śląskiej oraz w Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Kochłowicach.

- Nasza akcja polega na odkażaniu obiektów przestrzeni publicznej narażonych na kontakt z wirusem. Oddziały Proobronne w ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem #SekcjaDezynfekcja, której patronuje Ministerstwo Obrony Narodowej – wyjaśniają przedstawiciele bytomskiego oddziału Combat Alert.

Wesprzyj akcję #SekcjaDezyfekcja

Wolontariuszom samodzielnie udało się zdobyć środki i sprzęt niezbędny do odkażania. Z każdym dniem przybywa jednak chętnych do niesienia pomocy, dlatego członkowie grupy apelują o wsparcie ich akcji.

- Własnym wysiłkiem organizacyjnym i finansowym na potrzeby tej akcji zdobyliśmy środki i sprzęt niezbędny do odkażania. Teraz pragniemy rozszerzyć nasze działania na dużo większą skalę. Gdyż z każdym dniem przybywa nam chętnych do niesienia pomocy, ograniczają nas jednak braki sprzętowe - apeluje Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju Combat Alert.

Działania Fundacji na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert" można wesprzeć na dwa sposoby:

 • wspierając akcję rzeczowo (wysyłając potrzebny sprzęt do dezynfekcji),
  • Centrum Aktywności Proobronnej im. Aleksandra Szczygło
  • ul. Nowy Świat 54/56, pok. 25
  • 00-369 Warszawa
  • Tel. 791-791-172
 • wspierając akcję finansowo (TUTAJ).

Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert"

Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert" nie prowadzi działalności komercyjnej, funkcjonuje w oparciu o wolontariat, będąc wyspecjalizowanym podmiotem pozarządowym, który aktywnie działa na rzecz społecznych inicjatyw proobronnych, wielokrotnie odznaczana za swoją działalność społeczną w tym Medalem Komisji Edukacji Narodowej (za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania) i Medalem Upamiętniającym 450-lecie Unii Lubelskiej (za wytężoną służbę dla Ojczyzny i dbanie o bezpieczeństwo jej obywateli).

Oddział terenowy Combat Alert Bytom (OTCA 1201 Bytom) jest pierwszym utworzonym w województwie śląskim oddziałem terenowym organizacji proobronnej Combat Alert. Organizacja ta aktywnie działa na rzecz społecznych inicjatyw proobronnych.

Karolina BauszekKarolina Bauszek
Źródło: fot. Oddział Terenowy Combat Alert 1201 Bytom

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.