Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Otwarty jedynej w Rudzie Śląskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

  • Dodano: 2023-03-29 10:00

Już 30 marca odbędzie się Dzień Otwarty jedynej w Rudzie Śląskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Okazuje się, że młodzi sportowcy są także bardzo zdolnymi uczniami i laureatami konkursów ogólnopolskich...

Szkoła Mistrzostwa (nie tylko) Sportowego

Stereotypowo szkoły mistrzostwa sportowego kojarzą się z placówkami, w których na pierwszym miejscu stawiany jest rozwój fizyczny uczniów, często kosztem edukacji. Rudzki SMS jest jednak zaprzeczeniem tej teorii.

„Staramy się, aby nasza placówka była miejscem wszechstronnego rozwoju, dlatego też wychodzimy na przeciw zainteresowaniom uczniów. Oprócz codziennych treningów specjalistycznych, dajemy uczniom możliwość wykazania się w różnych dziedzinach. Dzięki naszej wykwalifikowanej i przede wszystkim zaangażowanej kadrze, każdy młody człowiek ma możliwość wszechstronnego rozwoju. Wśród zajęć dodatkowych przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty, zajęć wyrównawczych z j. polskiego, matematyki,, kółek językowych, prowadzone sa zajęcia z języka hiszpańskiego, zajęcia szachowe, zajęcia artystyczne, specjalistyczne zajęcia dla uczniów klas 1-3,  zajęcia dla miłośników fauny i flory- Urban jungle oraz szereg zajęć z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej.  Od tego roku szkolnego wprowadziliśmy także dodatkową godzinę języka angielskiego w klasach 1-3. To dzięki zapałowi naszych pracowników, uczniowie tak chętnie angażują się w proponowane inicjatywy oraz osiągają coraz wyższe miejsca w konkursach zewnętrznych. Jesteśmy dumni z postępów naszych uczniów oraz absolwentów” -  mówi  Aleksandra .Zieleźnik wicedyrektor szkoły

Siła połączenia: Edukacja i Sport w Rudzkim SMS

Rudzki SMS to placówka edukacyjna, która pozwala na połączenie edukacji na wysokim poziomie ze sportową pasją, tj. profesjonalnymi treningami w ramach zajęć lekcyjnych. Uczniowie pod kierunkiem wykwalifikowanych i zaangażowanych nauczycieli osiągają wysokie wyniki w nauce. Z sukcesami biorą udział w konkursach miejskich, regionalnych i ogólnopolskich. Wystarczy wspomnieć, że  Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon z matematyki uczennica klasy drugiej Iga Patyńska zdobyła 1. miejsce,  z wynikiem 100%, a jej kolega Gustaw Goleśny z wynikiem 95% zajął 3. Wszyscy uczestnicy z klas 1-3 udowodnili, że mają talent matematyczny, uzyskując wysokie wyniki  w konkursie. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej - spośród 2099 uczestników, uczniowie klasy piątej zajęli: 21., 26., 43., 44. i ex aequo 51. miejsca.  W  klasyfikacji semestralnej aż 29 uczniów uzyskało średnia powyżej 5,0, a nagrody  otrzymało aż 26 uczniów.

Szkoła powinna być miejscem wszechstronnie rozwijającym. Siłą Szkoły Mistrzostwa Sportowego jest zaangażowana kadra. Trenerzy dbają o rozwój umiejętności sportowych, a nauczyciele sprawiają, że nauka nie kojarzy się tylko z przykrym obowiązkiem. Lekcje w małych zespołach sprzyjają edukacyjnym eksperymentom i podmiotowemu traktowaniu ucznia. Stąd częste wykorzystanie na lekcjach metod aktywizujących i projektów. Szczególnie ciekawy był projekt “Żywi świadkowie historii”, w którym uczniowie zebrali informacje od swoich dziadków i pradziadków na temat życia codziennego podczas II wojny światowej.  Powstał przejmujący film, który ocala od zapomnienia prawdę o tamtych czasach. Pracownicy szkoły dbają także o znajomość naszej Małej Ojczyzny.

Rozwijanie talentów i pasji: Zajęcia pozalekcyjne w Rudzkim SMS

Szkoła zapewnia pomoc pedagogiczno-psychologiczną. Uczniowie mogą skorzystać  z pomocy pedagoga, psychologa, logopedy i nauczycieli specjalistów, którzy pomagają przezwyciężyć istniejące trudności.  
Na zajęciach pozalekcyjnych rozwijane są pasje i talenty uczniów. Młodzież ucząca się w SMS to nie tylko obiecujący sportowcy. Konkursy szkolne, akademie i wydarzenia z życia szkoły, np.: Tydzień Humanistyczny i Dni Przedmiotów Ścisłych i Przyrodniczych pozwalają wyłowić prawdziwe talenty. Uczeń klasy drugiej zajął III miejsce (296 uczestników) w konkursie zorganizowanym przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Michała Wójcika Jaki znak Twój, Orzeł Biały...

Rudzki SMS jest szkołą na miarę XXI wieku. Uczniowie mają dostęp do dobrze wyposażonych sal i pracowni. W klasach znajdują się rzutniki i tablice interaktywne.  Relacje z życia szkoły można podglądać na szkolnym Facebooku. Wszystko to sprawia, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej jest dobrym wyborem dla rodziców, którzy stawiają na wszechstronny, oparty na dobrych relacjach rozwój swojego dziecka.  

Dzień Otwarty jedynej w Rudzie Śląskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Komentarze (2)    dodaj »

  • henry

    dejcie mi milion a jo wom bajtla wyszkola

  • heheh

    a w sporcie się niczym nie pochwalili ? ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również