Wiadomości z Rudy Śląskiej

Już po raz dwudziesty piąty w Czarnym Lesie odbyło się Rudzkie Spotkanie Kolędowe

  • Dodano: 2020-01-07 11:45, aktualizacja: 2020-01-20 12:06

Już po raz dwudziesty piąty w parafii pw. Ducha Świętego w Czarnym Lesie odbyło się Rudzkie Spotkanie Kolędowe. Przygotowaniem spotkania zajęło się po raz kolejny Stowarzyszenie Rodzin Katolickich koło Czarny Las oraz schola Duchu Ognia.

W 1995 roku kiedy odbyło się pierwsze Rudzkie Spotkanie Kolędowe, nikt nie przypuszczał, że stanie się ono tak wspaniałą tradycją.

- Już od 25 lat w parafii Ducha Świętego w Czarnym Lesie organizowane jest Rudzkie Spotkanie Kolędowe. Wielokrotnie już uczestniczyłam w tym przepięknym wydarzeniu, podczas którego schole oraz wokaliści z Rudy Śląskiej występują z repertuarem kolęd oraz pastorałek. Wiele z tych utworów to własne aranżacje, specjalnie przygotowane na to spotkanie. W wyjątkowym roku jubileuszu tego wydarzenia, nie mogło mnie zabraknąć podczas wspólnego kolędowania. Dziękuję za wspaniałe wrażenia oraz piękne emocje. Wielkie słowa podziękowania należą się głównemu organizatorowi tego przedsięwzięcia Panu Grzegorzowi Grosowi, który wkłada ogrom serca, by każdego roku spotkanie kolędowe się odbyło i wszystko było zapięte na ostatni guzik. Z niecierpliwością czekam na kolejne kolędowanie już za rok - mówiła Grażyna Dziedzic.

Podczas XXV Rudzkiego Spotkania Kolędowego wystąpiło wiele lokalnych zespołów i scholi, które zaprezentowały kolędy oraz pastorałki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.