Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kierowca linii 146 przeprasza za opóźnienia. Na trasie mija aż 4 remonty

 • Dodano: 2023-04-26 13:00

Pasażerowie linii 146 nie mają powodów do radości – autobus po drodze mija aż 4 remonty, co przekłada się na czas trasy. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę jeden z kierowców tej linii, który postanowił przeprosić pasażerów za taki stan rzeczy. 

Opóźnienia nawet do 50 minut

Linia 146 kursuje na trasie Ruda Śląska-Bytom. W naszym mieście przejeżdża przez 3 remontowane dzielnice: Halembę,  Wirek i Rudę. W Bytomiu sytuacja wcale nie wygląda lepiej, gdyż na tym odcinku trasy autobusu również trwają roboty związane z nowym wiaduktem. Prace na drodze przekładają się niestety na czas jazdy autobusu. Kierowca linii 146 zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać wykaz jazdy autobusu. W tabeli znalazły się opóźnienia – największe z nich wynosiło ponad 40 minut!

Kierowca za pośrednictwem Spotted: ZTM Metropolia postanowił przeprosić pasażerów za tak duże opóźnienia.

- Przepraszam też pasażerów, za opóźnienia powstałe na trasie linii 146, ale trudno jest zmieścić się w rozkładzie mając na trasie 4 remonty - czytamy w poście opublikowanym na Spotted: ZTM Metropolia.

Dodatkowo „podziękował” również tym wszystkim osobom, które pośrednio są odpowiedzialne za ogromne utrudnienia w ruchu.

To nie wina kierowcy

Post kierowcy zyskał sporą popularność. Pasażerowie w miłych słowach pocieszyli autora posta – stwierdzili, iż nie musi przepraszać, ponieważ to nie on jest odpowiedzialny za utrudnienia. Wskazują, że to ZTM nie potrafi dostosować rozkładów do panujących warunków.

-To jest właśnie to że kochany ZTM nie potrafi dopasować rozkładu do rzeczywistości, teraz chyba każde miasto jest rozkopane, wszędzie remonty. Czy to tramwaje czy to autobusy , wszędzie są teraz zmiany, przebudowy i cuda na kiju. Musimy to przetrwać bo co nam pozostaje.

Zauważają także, że często kierowcy muszą wysłuchiwać niezadowolonych pasażerów narzekających na opóźnienia.

- Ja współczuje kierowcom najbardziej, bo oni obrywają za opóźnienia. Aktualnie wydostać się z Bytomia komunikacja miejską to jak wygrana w lotto, z każdej strony Bytom przekopany.

Niestety, końca remontów na trasie 146 nie widać. Prace zarówno na Halembie, Wirku, Rudzie i w Bytomiu posuwają się do przodu, jednak mieszkańcy będą musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Kierownik

  "Gratulacje" dla tego co układa rozkład jazdy. w godzinach szczytu opóźnienia, w godzinach "luzu" autobusy nie zatrzymują się na przystankach, za to utrudniają ruch jadąc z prędkością 25-30km/h (bardzo częste na trasie Halemba- Kochłowice poza godzinami szczytu)

 • Adolf

  tylko biedota jezdzi busami, kazdego szanujacego sie i pracujacego czlowieka stac na samochod

 • Pasażer

  I stoisz bogaczu w korku jak ci biedacy

 • Ogi

  Każdy szanujący się człowiek z minimalnym IQ nie pisałby takich farmazonów Biedota masz w głowie

 • boluś

  Tylko facet z usterką mózgu moge szkryflać takie gupoty !

 • Halymbiok

  Remonty na trasie to nie usprawiedliwienie do łamania wszystkich przepisów na drodze. Wszyscy mamy utrudnienia w ruchu i wszyscy musimy to przetrwać ale należy pamiętać że autobus to nie pojazd uprzywilejowany który może stosować się wybiórczo do przepisów. Autobusem jadą ludzie a nie bydło, mają dojechać bezpiecznie do celu. To ZTM odpowiada za oderwany od rzeczywistości rozkład jazdy gdzie czas przejazdu jest taki sam o godzinie 7, 16, czy 23. Warunki na drodze są zmienne w zależności od pory dnia. Inny ruch jest z rana, inny popołudniu, a inny wieczorem.

 • co oni niby mają zrobić

  ztm odpowiada za rozkład, władze miasta za wykopki w kilku miejscach a za wszystko obrywa kierowca (czy to od pasażerów, czy to pracodawcy) także współczuje im i ich rozumiem, całe szczęście że mi wzrok nie pozwala na zawodowe prawo jazdy bo pewnie też bym dużym jeździł

 • Binia

  Nie ma to jak rozkopać całą Rudę w jednym czasie...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również