Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny Ogród Śniadaniowy w MCK im. H. Bisty za nami! [GALERIA]

  • Dodano: 2021-07-18 11:30

Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej specjalnie na czas wakacji przygotowało cztery lipcowe spotkania w plenerze, podczas których na starszych i młodszych czeka szereg atrakcji. 


Szósta edycja "Ogrodu Śniadaniowego" w MCK

Wczoraj (17 lipca)  w Miejskim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Ogrodu Śniadaniowego". Oprócz atrakcji na powietrzu na rudzian czekało także menu śniadaniowe przygotowane przez pub Druid.

- W tym roku znowu staramy się, żeby nie zabrakło wielu atrakcji, z których każdy wybierze coś dla siebie - mówi Patrycja Ryguła-Mańka z Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty.

Wczoraj na rudzian czekały m.in.:

  • animacje dla dzieci "Baśniogród",
  • gry i zabawy z  językiem angielskim przygotowane przez Szkołę Języków Obcych English Best,
  • warsztaty plastyczne z Sandrą Loską,
  • warsztaty taneczne ze "Starszakami",
  • oraz warsztaty tworzenia biżuterii z makaronu.

Tradycyjnie już w ogrodzie MCK-u pojawiło się stoisko sanepidu na temat profilaktyki i promocji zdrowia. Można było skorzystać z porad kosmetycznych oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat budowania modeli z zapałek. 


Śniadania w ogrodzie MCK  zaplanowane są w godz. od 11.00 do 13.00

Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej specjalnie na czas wakacji przygotowało cztery lipcowe spotkania w plenerze, podczas których na starszych i młodszych czeka szereg atrakcji. Spotkania w ogrodzie MCK-u zaplanowane zostały w każdą sobotę lipca (10, 17, 24 i 31 lipca) od godz. 11.00 do 13.00.

- Latem 2015 roku ogród Miejskiego Centrum Kultury po raz pierwszy stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców. W każdą lipcową sobotę dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami "Ogrodu" były także zajęcia fitness, samoobrony, salsy i jogi pod chmurką, fotobudka, pokaz wozów bojowych, rękodzieła i wiele innych – wymienia Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. -  Kolejne edycje "Ogrodu śniadaniowego", z równie bogatym programem, organizowane były w latach 2016-2019. W tym czasie projekt otrzymał nagrodę "Słoneczniki" przyznawaną przez portal "Czas Dzieci", dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych do dzieci w regionie. I tak spotykaliśmy się każdego roku, jednak w  ubiegłym, z powodu pandemii nie mogliśmy zorganizować tej bardzo lubianej przez mieszkańców imprezy – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat "Ogrodu Śniadaniowego" możecie znaleźć TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.