Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny Ogród Śniadaniowy w MCK im. H. Bisty za nami! [GALERIA]

  • Dodano: 2021-07-18 11:30

Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej specjalnie na czas wakacji przygotowało cztery lipcowe spotkania w plenerze, podczas których na starszych i młodszych czeka szereg atrakcji. 


Szósta edycja "Ogrodu Śniadaniowego" w MCK

Wczoraj (17 lipca)  w Miejskim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Ogrodu Śniadaniowego". Oprócz atrakcji na powietrzu na rudzian czekało także menu śniadaniowe przygotowane przez pub Druid.

- W tym roku znowu staramy się, żeby nie zabrakło wielu atrakcji, z których każdy wybierze coś dla siebie - mówi Patrycja Ryguła-Mańka z Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty.

Wczoraj na rudzian czekały m.in.:

  • animacje dla dzieci "Baśniogród",
  • gry i zabawy z  językiem angielskim przygotowane przez Szkołę Języków Obcych English Best,
  • warsztaty plastyczne z Sandrą Loską,
  • warsztaty taneczne ze "Starszakami",
  • oraz warsztaty tworzenia biżuterii z makaronu.

Tradycyjnie już w ogrodzie MCK-u pojawiło się stoisko sanepidu na temat profilaktyki i promocji zdrowia. Można było skorzystać z porad kosmetycznych oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat budowania modeli z zapałek. 


Śniadania w ogrodzie MCK  zaplanowane są w godz. od 11.00 do 13.00

Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej specjalnie na czas wakacji przygotowało cztery lipcowe spotkania w plenerze, podczas których na starszych i młodszych czeka szereg atrakcji. Spotkania w ogrodzie MCK-u zaplanowane zostały w każdą sobotę lipca (10, 17, 24 i 31 lipca) od godz. 11.00 do 13.00.

- Latem 2015 roku ogród Miejskiego Centrum Kultury po raz pierwszy stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców. W każdą lipcową sobotę dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami "Ogrodu" były także zajęcia fitness, samoobrony, salsy i jogi pod chmurką, fotobudka, pokaz wozów bojowych, rękodzieła i wiele innych – wymienia Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. -  Kolejne edycje "Ogrodu śniadaniowego", z równie bogatym programem, organizowane były w latach 2016-2019. W tym czasie projekt otrzymał nagrodę "Słoneczniki" przyznawaną przez portal "Czas Dzieci", dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych do dzieci w regionie. I tak spotykaliśmy się każdego roku, jednak w  ubiegłym, z powodu pandemii nie mogliśmy zorganizować tej bardzo lubianej przez mieszkańców imprezy – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat "Ogrodu Śniadaniowego" możecie znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również