Wiadomości z Rudy Śląskiej

Komendant podziękował mieszkańcowi Rudy Śląskiej za pomoc w zatrzymaniu poszukiwanego

 • Dodano: 2023-05-11 12:30

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej, mł. insp. Grzegorz Wróbel, spotkał się z mieszkańcem Rudy Śląskiej, który pomógł policjantowi, będącemu poza służbą, w zatrzymaniu poszukiwanego przestępcy. Wspólnie z dzielnicowym z "piątki", mężczyzna skutecznie przytrzymał uciekającego przestępcę do czasu przybycia patrolu.

Obywatelska postawa rudzianina

Kampania społeczna o nazwie "Nie reagujesz – akceptujesz" zachęca mieszkańców do współpracy z Policją i podejmowania działań na rzecz bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu i natychmiastowej reakcji tego rudzianina, który nie pozostał bierny, udało się zatrzymać poszukiwanego przestępcę objętego listem gończym. Mężczyzna udzielił pomocy policjantowi, który nie był wówczas na służbie, oraz przekazał przestępcę w ręce mundurowych. Szczegółowe informacje na temat tego zdarzenia można znaleźć w komunikacie "Dzielnicowy czujny także na wolnym".

Wczoraj po południu mł. insp. Grzegorz Wróbel, Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej, spotkał się z mieszkańcem, który (życzył sobie zachować anonimowość) pomógł w zatrzymaniu poszukiwanego przestępcy. W imieniu Komendanta Miejskiego, mł. insp. Wróbel wyraził swoje uznanie za wzorową postawę i wręczył drobny upominek związany z kampanią "Nie reagujesz – akceptujesz". Rudzianin podkreślił, że jego reakcja była naturalnym odruchem, i życzył sobie, aby każdy zareagował podobnie w obliczu podobnych sytuacji. Mężczyzna nie wyobrażał sobie innego postępowania. Taka właśnie postawa zasługuje na uznanie i powinna stanowić wzór do naśladowania.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Hans

  Taki odważny, a facjaty boi sie pokazać? Śmiech na sali.

 • RENKLODA.

  Wystarczy, że ty twojej brzydkiej facjaty nie pokazujesz, do dziś nosisz maski.

 • Hans

  Haha pudło. Nie nosiłem masek nawet jak to było obowiązkowe. Nie każdy daje sobie wmówić każdą bzdurę tak jak ty.

 • Judasz

  nie kazdy bohater nosi peleryne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również