Wiadomości z Rudy Śląskiej

MOPS dziękuje darczyńcom, którzy w święta wsparli potrzebujących mieszkańców Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2020-12-23 13:15, aktualizacja: 2020-12-23 15:16

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podziękowali darczyńcom, którzy nie zapomnieli w okresie świąt Bożego Narodzenia o najbardziej potrzebujących mieszkańcach Rudy Śląskiej. 

- Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym szczególnie najmłodsi, z wypiekami na buziach czekają na prezenty. Jako instytucja bezpośrednio powołana do pomocy najuboższym, niejednokrotnie zamknięci w ramach obowiązujących przepisów prawa, nie jesteśmy w stanie wspomóc wszystkich, którzy pomocy potrzebują, dlatego tak ważne i cenne są inicjatywy podejmowane przez ludzi wielkiego serca, którzy bezinteresownym gestem budzą radość w sercach dzieci i dorosłych. Dla takich właśnie osób podziękowań nigdy dosyć, dlatego jeszcze raz pragniemy podziękować darczyńcom i sponsorom, którzy i w tym roku nie zapomnieli zarówno o tych najmłodszych, jak i o tych dorosłych klientach Ośrodka - czytamy na stronie MOPS Ruda Śląska

W ciągu kilku ostatnich dni wielu darczyńców wsparło najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. W poniedziałek kilkanaście pachnących choinek trafiło do rodzin oraz dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Rudzie Śląskiej. Drzewka przekazała senator Dorota Tobiszowska we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach.

- Dziękuję za współpracę dyrektorowi MOPS w Rudzie Śląskiej - Krystianowi Morysowi w rozdysponowaniu choinek dla mieszkańców naszego miasta. Dodatkowo, przy kawie można było wymienić poglądy i porozmawiać o działalności na rzecz ludzi w potrzebie - napisał senator w mediach społecznościowych. 

Do akcji pomocy rudzianom włączyły się także różne fundacje i instytucje. Caritas Archidiecezji Katowickiej przygotowała paczki żywnościowe dla najuboższych seniorów w naszym mieście w ramach zadania współfinansowanego ze środków Województwa Śląskiego w ramach małych grantów senioralnych "Śląskie dla Seniora". 

- Dziękujemy także Siostrze Dolores, która już kolejny rok z rzędu przekazała świąteczne podarunki. W tym roku trafiły one do dzieci z rodzin objętych wsparciem asystentów rodziny naszego Ośrodka. Podziękowania należą się także ks. Tomaszowi Koryciorzowi oraz Panu Ryszardowi Blicharskiemu (sklep Lewiatan), którzy przygotowali paczki żywnościowe m.in. dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Osiedla Kaufhaus - czytamy na stronie MOPS Ruda Śląska.  

Rudzian w potrzebie wsparł także Gerard Trefoń – kolekcjoner i właściciel kolekcji prezentowanej w galerii "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej - Halembie, który wraz z Restauracją Vertigo w Rudzie Śląskiej przekazał paczki żywnościowe. Trafiły one do dzieci z rodzin objętych wsparciem asystentów rodziny oraz Seniorów objętych wsparciem psychologów naszego Ośrodka. 

W pomoc najuboższym mieszkańcom Rudy Śląskiej włączyli się także:

 • Firma DROTEX PKL w Rudzie Śląskiej, dzięki której paczki żywnościowe trafiły do  Seniorów objętych wsparciem psychologów Ośrodka;
 • zaprzyjaźniona grupa młodzieży z Zabrza, dzięki której paczki z żywnością i podarunkami dla dzieci trafiły do ubogich rodzin objętych wsparciem asystentów rodziny Ośrodka.

- Dziękujemy również wszystkim osobom życzliwym, które otaczają naszych klientów różnego rodzaju wsparciem oraz pracownikom Naszego Ośrodka, którzy po godzinach pracy, zaangażowali się w rozprowadzanie wszystkich ww. darów wśród naszych klientów. Niech te wspaniałe gesty płynące prosto z serca, powrócą do Was w zdrowiu, szczęściu i dostatku w nadchodzącym 2021 roku - czytamy na stronie MOPS Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • wnerw

  kuźwa ćwierć budżetu miasta idzie na MOPS, a wy jeszcze po ludziach zbieracie?!

 • operator fadromy

  idą podwyżki za śmieci ale bolusia za darmo przyjmą na wysypisko

 • boluś

  Mom nadzieja'przinojmnij rodzinka niy zrujnuje sie na MAFIA urzyndniczo-kościelno! No i jak przigupi Fat'Romku?

 • Berta

  Boluś, oj Boluś ty ani po polsku, ani po śląsku , nawiązujesz do świnki peppy jak ty nawet poziomu Georga nie masz

 • boluś

  Ale się staram'/z polska frajerze vel frajerko cobyś niy mioł problymu z TUMANczyniym/. Ta Berta to pewnie łod Rubyj i ostrzału Paryża' znoczy jednokomórkowiec cyto i ewoluuje. Strach pomyśleć kiej sie podzieli! Pyrsk

 • boluś

  "takie coś"w życiu nikt mnie lepij niy skomyntowoł' BRAWO' rechoca cołkie popołudnie i niy musiołch bulić za bilet! Tak 500 roków i nauczysz sie mało'subtelnie docinać' na razie polecom warsztaty dlo obiecujoncych klaunów. UBawiony po pachy boluś' mom nadzieja na c.d. Zuzanno vel Zuziu

 • Zuzanna

  takie coś jak on nie powinno sie wypowiadać, ewidentne objawy psychozy z dzieciństwa, boluś wiem że myślenie cie boli ale czasami skup sie bardziej

 • boluś

  Psicholszka ?

 • Andzia

  boluś jeszcze nigdy nic madrego nie napisał, ale cóz..patologia nie potrafi

 • boluś

  Patoloszka cy beneficjyntka systemu?

 • boluś

  Choinki z przecinek'co sie niy przedały,kolejka oczekujoncych zorganizowano bez MORYCA' Pijar SILESIA.info.o reszcie niy wspomna' KAJ TA KOńKRETNO POMOC ? Niczym sie to niy różni łod działań Peppy i Pinokia. Czysto ILUZJA !

 • boluś

  Pani Synator' POTRZEBUJONCY'majom podstawowe życzeynia 'ciepły kąt' połno micha i jakoś prespektywa na cd.życia. Kiela.dostali w te Świynts łod Pani? Kawusia ze żłobami żyjoncymi z dobroczynności i wymiana doświadczyń? ŻYCZA DOBRYCH ŚWIĄT w poczuciu dobrze ? SPEŁNIONEGO ?OBOWIĄZKU? Do Noczylnyj Mopsiary Peppy nowet sie niy odnosza bo to TOTALNO ŻYNADA!

 • boluś

  Szacun' nojważniejszo na Świynta je choinka' idzie niom napolić kiej uschnie' na igłach uwarzyć herbatka i co najważniejsze'polepszyć przi kawusi humor żłobom kiere żyjom/i to na Full wypasie/ z lokalnyj Dobroczynności. Brawo Słodko Dorotka' a co do gara?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.