Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na przejeździe kolejowym doszło do kolizji

 • Dodano: 2021-02-19 14:45

W czwartek, 18 lutego, o godz. 13.52 na przejeździe kolejowym w Rudzie Śląskiej doszło do kolizji. Ku przestrodze zobaczcie nagranie!


Do niebezpiecznego zdarzenia doszło kiedy kierowca samochodu osobowego zwolnił nieco przed przejazdem kolejowym, aby bezpiecznie pokonać znajdujące się na drodze przeszkody. Niestety, wystarczył moment nieuwagi i nieostrożności, żeby jadący za nim kierowca lawety przewożący trzy inne pojazdy, uderzył w niego. Laweta nie zachowała odpowiedniej odległości od jadącego przed nią samochodu.

Zobaczcie nagranie!

Panująca ostatnio pogoda sprawia, że na drogach całego województwa jest niebezpiecznie. Opady śniegu czy deszczu, a przy tym zmienna temperatura powodują, że na drodze jest  niebezpiecznie. Gdy jezdnia jest śliska, warto zachować większy niż zwykle odstęp od poprzedzającego pojazdu. Umożliwi to bezpieczne hamowanie w warunkach obniżonej przyczepności opon do podłoża.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Rudzianka

  Jakby normalnie przejeżdżali przez przejazd to by może do wypadku nie doszło. Choć laweta troszeczkę za szybko jechała.

 • The truth

  Laweciarze z szansami na drogowe dzbana RŚL.

 • Padre

  Mógł jeszcze więcej napakować tych aut. Coś mi sie wydaje że ten zestaw przekroczył homologacyjne DMC

 • Torcida

  Ten koleś z lawety zapierniczał prawym pasem jak głupi i w ostatniej chwili zmienił pas na lewy i wtedy doszło do stłuczki,byłem świadkiem zdarzenia

 • Jo

  Przecież ta kolizja nie jest skutkiem złej pogody tylko nieuwagi kierowcy. Ewidentnie nie zauważył, że ten przed nim hamuje na torach i wpakował w niego, nawet nie hamując! Proszę się przypatrzeć ten koleś nawet na sekundę nie nacisnął hamulca! Co za głupoty wypisuje autor tego artykułu?!

 • ANTY UE

  Ten przejazd kolejowy jest w tragicznym stanie . A w Rudzie Śląskiej stan nawierzchni dróg z dnia na dzień jest coraz gorszy. A propo kolizji to tylko wina tzw. szybkich którzy jeżdżą szybko ale bezpiecznie , no i oczywiście brak odpowiedniego odstępu bo po co . Pytam dokąd tak się spieszycie ludzie

 • fafik

  "Znajdujące się na drodze przeszkody" DOBRE !!!! Przejazd kolejowy co pamięta średniowiecze. Najlepiej auto przez tory przenosić, ale na to trzeba trochę siły. Osobówka jechała roztropnie, żeby nie pogubić śrubek. Laweta miała masę małego czołgu a hamulce rowerowe i absolutny brak wyobraźni kierowcy i stało się. Swoja droga, gdzie zatrzymał się potracony? Pod Kauflandem?

 • Ze Świon

  Jakby laweta z tą prędkością co jechała przez skrzyżowanie przejechała też przez przejazd to te auta z lawety na bank by potraciła

 • dzik

  Czasem tak jest.

 • Tomek

  Laweta równa się rakieta tylko skrzydeł zapomniał rozłożyć :)

 • Z.

  Jasne, bo te auta nie są zamocowane, tylko się trzymają na słowo honoru. Nie przesadzajmy te tory to nie półmetrowy borsztajn.. Panie „ Ze Świon” widzę, że jest Pan tu stałym bywalcem piszącym bzdury.. ostatnio czepiał się Pan, że ludzie jeżdżą na łysych oponach a później stwierdził, że sam komuś takie sprzedał.. nie ma przypadkiem strony swietochlowice.com.pl? Czy tam już Pana mają wystarczająco dość? I ta pisownia.. Boże widzisz i nie grzmisz.. podstawówka się kłania.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.