RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nocny pościg za pijanym kierowcą ulicami Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2022-05-16 17:45

W niedzielną noc policjanci z Rudy Śląskiej próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę opla, który rozpoczął szaleńczą ucieczkę ulicami miasta. Przyczyną niezatrzymania się do kontroli był alkohol i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany 39-letni zabrzanin miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Pościg ulicami Rudy Śląskiej

W niedziele o godzinie 2.20 na ulicy 1 Maja policjanci z rudzkiej "czwórki" chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla. Ten zlekceważył jednak sygnały świetlne oraz dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. 

- Kierowca uciekał ulicami miasta, blokując policyjny radiowóz i wjeżdżając w ulice jednokierunkowe pod prąd. Uciekinier po kilku minutach nie opanował jednak swojego pojazdu i uderzył w barierki i ścigający go radiowóz - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Po tej kolizji kierowca rozpoczął ucieczkę pieszo. Został zatrzymany przez wezwanych do pomocy policjantów z pierwszego komisariatu. Jak się okazało, kierujący oplem 39-letni mieszkaniec Zabrza był pijany, przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał 1,8 promila, a dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie, teraz usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Niezastosowanie się do polecania zatrzymania pojazdu jest przestępstwem

Już od kilku lat obowiązują przepisy, które zakładają, że osoba, która nie wykona polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli drogowej, wydanego przez policjanta (lub inną osobę uprawnioną do kontroli) przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo. 

- Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które z różnych powodów, nie zatrzymują się do kontroli drogowej i próbują uciekać. Tacy kierowcy nie dość, że popełniają przestępstwo, to jeszcze mogą narażać siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj »

 • Danuta z Zabrza

  Zastanawiające a może smutne jest to kogo przyjmują do pracy w policji skoro młodzi policjanci potrafią przeinaczać fakty , czy czują się z tym dobrze?? mają sumienia ?? Skoro drugi człowiek nie ma dla nich znaczenia czy zniszczy się człowieka skoro wszystkich mierzy się jedną miarą.

 • Rudzianka

  Danka zmień dilera!!!

 • fajerberga

  Danka, co ty bierzesz? Jakie niszczenie człowieka? Człowiek, kierując autem, ma być trzeźwy, nie naćpany, posiadać PJ i jechać w miarę przepisowo. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to policja mu wszystko wyjaśni. Niewinni nie uciekają przed patrolem...

 • Danuta z Zabrza

  W tym wypadku policja kłamie ,nie za to im płacą by pisać kłamstwa ,a samochodem jechali pijani mieszkańcu Rudy Śląskiej. Dzielnica Wirek i Godula.

 • fajerberga

  Co synusia zatrzymali? Jeszcze pałą przez plecy na opamiętanie powinien dostać.

 • Berta

  Zatrzymali osobe ktora nie jechala tym autem, jest to poprostu ich błąd i lenistwo.

 • Ziga z Wirku

  Ale jest tych idiotów na świecie. Brawo moja 4,kolejny raz udawadniacie że można na Was liczyć

 • Berta

  Szkoda ze ukarają tego co nie jechał kretyny

 • Pedro

  Zabrze ... to wszystko wyjaśnia, PATOLOGIA z RUSvelta.

 • Chudy

  Coś mi tu śmierdzi 60-tko

 • Danuta z Zabrza

  Akurat ta patologia nie była z Zabrza a wiadomo ćpuny z Wirku. A pisanina z policji to szereg kłamstw a słowo mieszkańca Zabrza nie jest gorsze od innych widać nic nie wartych. A taki policjant to co premię dostanie byle kozła ofiarnego znaleźć po co się wysilać. KŁAMSTWO wstyd

 • Morfeusz

  I tak będzie jeździł dalej bandyta Taki niczego się nie nauczy Matoł zawsze będzie tylko Matołem !!!!

 • Ogier

  Psom najlepiej wychodzi brutalna pacyfikacja bezbronnego społeczeństwa, czyli swojego pracodawcy.

 • Tomasz

  Niech zgadne jestes kibolem lub patolem? Teraz pies a jak masz problem który dotyczy bezpośrednio ciebie to wołasz psy czy policja.

 • BSW

  dobrze tomeczku, ładnie zaszczekałeś ale teraz bierz smycz i na krawężnik ujadać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.