RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowy Bytom: Rozpoczął się remont bocznej fontanny na Placu Jana Pawła II

 • Dodano: 2021-09-10 18:15

Na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej-Nowym Bytomiu zmiany. Niedawno rozpoczął się remont bocznej fontanny. Inwestycja szacowana jest na 43 tysiące złotych.

Boczna fontanna przechodzi modernizację

Niedawno wykonano naprawę oświetlenia, dozownika chemii oraz sterowania programem. Oczyszczono też elementy granitowe przy bocznej fontannie. W lipcu pisaliśmy na łamach naszego portalu o tym, że pomimo upalnej pogody oba obiekty znajdujące się w na centralnym placu przed Urzędem Miasta nie działają. Okazało się wówczas, że duża fontanna czekała na modernizację, a ta boczna została wyłączona z użytkowania z powodu nieszczelności znajdującej się pod nią niecki. 

– Po uruchomieniu małej fontanny okazało się, iż zgodnie ze wskazaniami wodomierza w ciągu doby było uzupełniane 8 m3 wody — mówił nam wówczas Krzysztof Mikołajczak z MPGM TBS

Kilka dni temu na placu przed magistratem rozpoczęły się prace zmierzające do naprawienia drugiej fontanny. 

- Zakres prac przy fontannie polega na uszczelnieniu misy fontanny wraz z uszczelnieniem bocznych szyb oraz przebudowie instalacji powrotu wody do cyrkulacji. Koszt, zgodnie z umową to nieco ponad  43 tys. zł – wskazuje Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Lato mija, ale dzięki remontowi już w przyszłym sezonie fontanny ponownie będą cieszyć oko przechodniów. 

Zobacz także

Komentarze (16)    dodaj »

 • Ola

  Pewnie firma kogucik wyremontuje tę fontannę i będzie powtórka z rozrywki że po roku czasu się rozleci.Pieniądze wyrzucane w błoto .

 • Oczymtumowa

  moim zdaniem zamiast przeznaczyć 43 tys na fontanne mogliby wykupic tablice + 2 przystanki w kochlowicach przy lesie ( pilsudzkiego)

 • zakamuflowany

  ten caly rynek jest na miare XXI wieku tzn.zmiany klimatyczne,ocieplenie,powodzie huragany itp,rynek jak pustynia gdzie sa te drzewa i trawa, kwiary nic tylko beton,granit marmur i inny szajs!!!

 • abcde

  Ktoś kiedyś miał proroczą wizję nazywając ten plac im.Jana Pawła...teraz wszystko się tak nazywa ale Ruda była pierwsza :-) można powiedzieć że zżynają od nas

 • orzegowianka

  Fontanna w Orzegowie została unieruchomiona na całe lato tylko dlatego ,że ktoś zadzwonił do straży miejskiej i zgłosił ,że tam w obrębie tej fontanny biegają dzieci i czuje ,że kiedyś załamie się płyta pod nimi i któreś z nich wpadnie do kanału.No to zakręcono dopływ wody do fontanny ,a następnie całość ogrodzono taśmą.Kilka razy ją zerwano .Żadnej informacji ,pomysłu co dalej.To zatrważające ,że na jeden telefon tak zareagowano.Wydaje się ,że nikt nawet nie sprawdził jaka faktycznie jest skala zagrożenia.Próbuje się gdzieś tam przebąkiwać ,że dzieci co chwilę psują dysze podające wodę i że w ogóle to nie jest miejsce zabaw dla dzieci .Otóż nie .Tego rodzaju fontanny są w wielu miejscach w kraju i wszędzie tam są doskonałym miejscem zabaw dla dzieci.Pytanie po co włożono w wykonanie tej fontanny ogromne pieniądze , skoro od dwu lat jest ona nieczynna.

 • Jo

  Teraz jak lato się kończy to wielce fontannę remontują deb....ile

 • Anonim

  Widziałem jak stawiali te ogrodzenie i od tego czasu nikogo tam nie było a przechodzę obok niej codziennie

 • ka - es

  Skończcie te głupie i niedorzeczne komentarze. A może przyznać wam kolejne 500+ to dacie spokój. Nigdy się niektórym nic nie podoba. To ma być rynek a nie park. Park mamy i co może nas tam spotkać, pijacy i tych którzy z pobliskich ogródków działkowych wynoszą śmieci do parku. Czy i taki rynek propagujecie?.

 • xxx

  Rynek to nie betonowe klepisko. Widzę że twoja znajomość krajobrazu bardzo odbiega od rzeczywistości.

 • tata

  Ważniejsze od fontanny to są pasy na jezdniach, które masowo znikają z asfaltu z bardzo kiepskiej i taniej farby.

 • Bartosz

  Ciekawe jak znowu zostanie wykonana ta fontanna, zero hydroizolacji jakie materiały po taniości i partactwo i co potem znowu kolejny remont, mógłby ktoś w końcu zająć się rzekomymi inspektorami z urzędu, którzy odbierają dany obiekt jak np poprzednia fontanne . Kolejna inwstycja za publiczne pieniądze niech chociaż zostanie porządnie wykonana...

 • alfik

  Ten betonowy plac nie może nigdy być rynkiem takiego miasta jak Ruda Śląska. Władzom miasta podaję za wzór Pszczynę. Jak można przekształcić taki plac w prawdziwy rynek miasta na którym przebywają mieszkańcy, turyści i na którym organizowane są wspaniałe imprezowe atrakcje.

 • Klj

  Ten cały plac rynek brzydki wygląda jak pustynia. Kto to projektował. Tylko kasy na tą brzydotę poszło.Narnych architektów ci u nas dostatek

 • Fryna

  Nie przesadzajcie z tym rynkiem.W całym kraju jest ich setki i mniej więcej tak wyglądają.To są place a nie parki.Jasne ,że potrzebna tam jest tzw.mała architektura czy kompozycje zieleni.Ale i te u nas są nie najgorsze.Naprawdę niewiele trzeba by to miejsce zachwycało.

 • Viki

  Ile wy jeszcze kasy w tą fontannę dacie i tak jest brzydka zero zieleni masakra

 • boluś

  Na Zima jak znalazł' BRAWO WY !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.