Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach

 • Dodano: 2020-03-27 06:15, aktualizacja: 2020-03-27 06:28

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa, rudzcy policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach.

Policjanci z radiowozów przekazują komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu z innymi osobami. Mundurowi sprawdzają również, czy mieszkańcy stosują się do ograniczenia swobodnego poruszania się, gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej.

W związku z pandemią koronawirusa, do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Katowiccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, od samego rana przypominają o obowiązujących od regulacjach. Z radiowozów przekazywany jest komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami:

Szanowni Państwo, tu Policja.

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy - zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

Ponadto mundurowi sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących ograniczeń swobodnego poruszania się gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej. Przydatne w tym zakresie informacje, znajdziecie Państwo klikając w ten link. Wszyscy zadbajmy o nasze bezpieczeństwo, pozostając w domach.

Komentarze (39)    dodaj komentarz »

 • Robert

  Zostańmy w domu. Oni POLICJANCI sami nie mogą, bo muszą iść do pracy użerać się z niesfornymi i niepoprawnymi obywatelami narażając swoje zdrowie i bliskich zwłaszcza w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego! Wiem, wiem "nikt im nie kazał zostawać policjantami i wiedzą za co robią i mają wcześniejsze emerytury i w końcu się za coś wzięli bo tak to tylko kebaby jedza nieroby jedne i jak som poczebni to ich niyma" itp szeroko powtarzane frazesy, :D ale zostańmy w domu, nie wychodźmy jak nie musimy, dla ochrony własnego życia i zdrowia oraz szacunku dla tych którzy niestety nie mogą się zastosować do apelu o pozostanie w izolacji tj służby zdrowia, służb porządkowych, pań w sklepach, kierowców komunikacji miejskiej i innych. Pozdrawiam wszystkich! Zdrowia! Siedzimy w domu!

 • Dżoana

  Moi drodzy, niedobrze mi się robi, kiedy czytam, że musicie wyjść z domu, bo nie możecie wytrzymać. Dla waszego zdrowia, że to tylko na spacer, że nie da się tak długo siedzieć w domu. I g... was obchodzi, że proszą was o pozostanie w domu lekarze ratujący życie chorym, że ostrzegają, tłumaczą. Wy wiecie lepiej!! I zabierzecie te wasze mądrości wkrótce do grobu i to byłoby ok! ale wkurza mnie, że przy okazji zgarniecie ze sobą mnóstwo niewinnych ludzi!! Dorośli ludzie nie są w stanie wysiedzieć kilkunastu dni w domu, bo dzieje im się krzywda!! Z powodu choroby nie wychodzę z domu od 4 lat!! Wcześniej byłam bardzo aktywna.I potrafię się dostosować do nowych warunków. I nie gadajcie głupot o zdrowiu psychicznym, bo śmiem twierdzić, że skoro nie rozumiecie prostych powodów konieczności pozostania w domu, to waszego zdrowia psychicznego już nie ma co pielęgnować.

 • azja2020

  Moja droga Dżoano, nawet w więzieniu więźniowie wychodzą na spacerniak i nie siedzą przez cały czas w zamkniętej celi.

 • Tak jest

  Bzdury gadacie, po wprowadzeniu zagrożenia epidemicznego ogłosili ograniczenia w przemieszaniu się. Wyjścia z domu kazali ograniczyć do minimum (czyt. po jedzenie i do pracy). Ja żyje w jakimś innym kraju, czy jestem w tej mniejszości która umie czytać ze zrozumieniem?

 • Rafał

  Komentarze zgrozy ,nie ma potrzeby oglądać filmów z gatunku horrorów ,wystarczy wejść na portal Ruda Śląska

 • gość

  Niech wszyscy widza „W niedziele rano (22.03) zmarł mój brat . Miał 45 lat. Nie chorował na nic przewlekle . Przez tydzień według lekarzy chorował na anginę. Odmówiono mu zrobienia testu z powodu braku kontaktu z osobą zarażoną . Pogotowie powiedziało mu że do gorączki nie jeżdżą .. i spłycony oddech to panika. Odesłano go do domu z SOR w Brzezinach dobę przed jego zgonem, mówiąc że antybiotyk da radę .. W nocy w sobotę przyjechała karetka i zabrała go do Zgierza , czuł się już bardzo źle ale kontakt z nim był normalny.. w nocy dostał tlen . Test na Covid wyszedł mu wątpliwy .. powinno się powtórzyć badanie. Rano w niedziele ratowali go godzinę. Przebieg ostatnich godzin życia, według lekarza , wskazuje na koronawirusa. Żona jego i synowie mają wynik POZYTYWNY. Obecnie są w szpitalu zakaźnym. Proszę Was o modlitwę za duszę mojego brata i za Jego rodzinę .. nie ma Go w statystykach zgonów! Ile jeszcze takich przypadków jest.... ?”

 • observer

  Dzisiaj Policja regularnie co pół godziny wjeżdżała na teren Stargańca (na motocyklach i samochodem). . Nie widziałem żeby musiała gdzieś interweniować. Ludzie zdyscyplinowani: na rowerach i spacerach stosowali się do zakazów, tzn max 2 osoby, odstępy zachowane. Poprawa kondycji z pewnością wzmocni odporność.

 • Wiki

  Jestem wami wszystkimi załamana...powiedzcie te wszystkie bzdury lekarzom na zakaźnych..powiedzcie im w twarz, że MUSICIE codziennie spacerować, że bez przesady, że uv zabija wirusa, że wasze zdrowie psychiczne ucierpi jak będziecie musieli chwilę posiedzieć w domu...ciekawe kto by miał odwagę, chyba tylko cham i idiota.

 • Strach

  Siedźcie na [...]ach ludzie! Policja powinna pilnować na ulicach, bo ludzie łażą, jak p...i !!!

 • MaNiek

  Strach ma wielkie oczodoły.

 • Siedzęwdomu

  Ładnie pięknie , że ludzie stosują się do zaleceń w trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich - szkoda, że nie wszyscy. Ciekawa jestem jednak co ma na celu wrzucanie zdjęć z objazdówki po miescie przez P. Prezydent Rudy śląskie ? Część ludzi którzy mają gdzieś zakazy i nakazy będą mieć pretekst żeby wyjść z domu bo przecież skoro " przywódca" pokazał że zrobił sobie wycieczkę to inni nieodpowiedzialni też będą chcieli sprawdzić czy faktycznie jest pusto w mieście.

 • FC

  Siedzęwdomu aż do końca świata,pozytyw.

 • pracujący

  Smarkate cwaniaczki wpadli na lepszy pomysł, żeby ich nikt nie dorwał, gromadzą się na działkach.Przedwczoraj z 8- mioro zapierniczało na działki przy Magazynowej.No bo kto by tam zaglądał. Piwska w łapach, hulaj dusza wira nie ma.

 • Gonia

  Mnie najbardziej w tej kwarantannie denerwuje to, ze wciaz jem! Nic mi nie przeszkadza tylko to, ze im wiecej jem, tym bardziej jestem glodna. Gotuje, sprzatam, bawie sie z corka, gramy, ogladamy bajki i filmy, robimy rozne rzeczy na ktore wczesniej nie bylo czasu etc... tylko jesc sie chce jak nigdy... tez tak macie?

 • Majka

  Nie jedz za dużo bo ci w końcu tyłek pęknie i jedzenie wysypie na podłogę.

 • Ziga z Wirku

  Wytrzymaj jeszcze rok, jak to się skończy to zburzysz ściane i wyjdziesz ale przynajniej koronywirusa niech łapniesz.

 • Kris

  Wytrzymaj jeszcze trochę. Skończy się i pojdziesz w miasto.

 • Latarka

  Wszyscy już mamy koronaświrusa. Skala paranoi i obłędu jest absolutnie unikalna.

 • Nana

  Teraz musimy o siebie dbać żeby potem cieszyć się dobrym zdrowiem. I tym fizycznym i psychicznym, wiele firm upadnie, wielu ludzi zostanie bez pracy, zmiany klimatyczne tez nie wróżą dobrze rolnictwu. Tą pandemia weszliśmy na prosta drogę do wielkich zmian na świecie, pokusiłbym się nawet o słowo rewolucja, ale to będzie okupione dużym cierpieniem

 • Ojciec Jo

  Już od kilku dni robi to straż miejska . Sztab kryzysowy w Rudzie Śl też to robi przez 19 głośników (syreny alarmowe) w naszym mieście .Coś zaspała ta policja i dopiero teraz sie obudziła ha ha ha brawo.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.