Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ulicy Czarnoleśnej

 • Dodano: 2023-01-13 12:30

Od miesiąca kierowcy mogą znowu jeździć wyremontowaną ulicą Czarnoleśną w Rudzie Śląskiej. Ich szczęście nie trwało zbyt długo. Od kilku dni kierowcy znów muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w tym rejonie. 

Kompleksowa przebudowa ulicy Czarnoleśnej 

Ulica Czarnoleśna łączy, biegnącą przez centrum miasta ulicę Niedurnego z ulicą 1 Maja, czyli drogą wojewódzką nr 925. Warto przypomnieć, że prace modernizacyjne, zakończone miesiąc temu, objęły odcinek od ul. 1 Maja do wiaduktu nad torowiskiem kolejowym.

Powstała tam nowa pełna konstrukcja jezdni, chodnik z kostki betonowej oraz asfaltowa ścieżka rowerowa. Przebudowane zostały też dwie zatoki autobusowe oraz kanalizacja deszczowa, zdeformowana w wyniku eksploatacji górniczej. Inwestorem jest Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. Koszt inwestycji to ponad 8,8 mln zł. 

Zakończenie prac zaplanowano na październik br. Ostatecznie jednak ul. Czarnoleśną do ruchu otwarto 15 grudnia 2022 roku.

Kolejne utrudnienia w ruchu

Kierowcy nie nacieszyli się przejezdną ulicą Czarnoleśną zbyt długo. Od kilku dni w rejonie wiaduktu kolejowego trwa poszerzanie chodnika. Jezdnia w kierunku ulicy Niedurnego została zwężona do jednego pasa. 

- Aktualnie poszerzany jest chodnik, aby można było utworzyć ścieżkę rowerową, aż do przejścia dla pieszych przy ulicy Wojska Polskiego - informuje Agnieszka Piekorz-Halczyńska, rzeczniczka rudzkiego magistratu. 

Jak informuje rzeczniczka Urzędu Miasta, na tym odcinku droga nie wchodziła w zakres modernizacji ulicy Czarnoleśnej zakończonej miesiąc temu. Prace na tym odcinku potrwają do końca stycznia. 

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ulicy Czarnoleśnej

Komentarze (9)    dodaj »

 • Beba

  Skończone dzbany w tym urzędzie robią ,

 • boluś

  Halymba ' Wirek' Fryna' Ruda ! Jeszcze dwie zablokowane Dzielnie i bydzie szóstka ! Toto Lotek ? Fto TO planuje ?

 • Mieszkaniec fryna

  Czy naprawdę nie można było zrobić tego jak była czrnolesna zamknięta dla ruchuCzy to tak trudno pogodzić Kto odpowiada w mieście za takie decyzje Może autor zapyta Panią rzecznik

 • kurze usta

  Jak chcesz z przetargu o kryterium "100% cena" wykonać jednym ciągiem szereg prac. Przecież wykonawca ma tylko 8 ludzi. Zatem trzeba rozpisać 2 km nawierzchni, chodników, ścieżek, nasadzeń, odwodnienia, etc. na 15 różnych przetargów ;-).

 • zonk

  Jak wykonawca ma 8 ludzi to niech nie startuje w przetargu. Ale tak to jest jak jedynym kryterium jest najniższa cena.

 • Jorg

  Nie można było tego poszerzenia chodnika, zwężenia jezdni wykonać w czasie prac remontowych jak droga była oficjalnie zamknięta?Polska to jednak stan umysłu

 • wyborca

  Ale jajaca!

 • biker

  Tego właśnie tam brakowało. Bardzo dobry pomysł z tym poszerzeniem.

 • Zybald

  Ale o rok za późno !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również