Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wpadli złodzieje infrastruktury kolejowej!

 • Dodano: 2021-03-22 08:15, aktualizacja: 2021-03-22 09:38

Śledczy z komisariatu w Rudzie przedstawili zarzuty kradzieży i spowodowania zakłócenia działania infrastruktury kolejowej dwóm mieszkańcom Świętochłowic. Zatrzymania 41-i 39-latka dokonali funkcjonariusze SOK-u i przekazali ich rudzkim policjantom.

Łupem padł miedziany kabel telekomunikacyjny

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że młodszy z mężczyzn włamał się kilka lat temu do samochodu na terenie Chebzia. Podczas patrolu terenów kolejowych, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli miedziany kabel telekomunikacyjny, służący do komunikacji pomiędzy nastawniami kolejowymi. Złodzieje zostali przekazani policjantom z jedynki, a ci rozliczyli ich za kradzież i spowodowanie zakłócenia działania infrastruktury kolejowej. W trakcie wykonywania z nimi czynności procesowych, między innymi sprawdzenia w policyjnej bazie AFIS zawierającej odciski palców pozostawione na miejscach przestępstw okazało się, że 39-letni świętochłowiczanin był sprawcą włamania do samochodu na terenie naszego miasta.

Dzięki temu kryminalni będą mogli zakończyć sprawę sprzed kilku lat, a sprawca odpowie za swoje czyny.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Jo

  A jednak sokisci się przydają Ustawa im się należy

 • edi

  To płoteczki co kradną,żeby przetrwać,nie ma usprawiedliwienia do takich czynów ale prawdziwi złodzieje nami rządzą dotują się nawzajem posady mimo braku kompetencji i wykształcenia załatwiają,dochody ukrywają,majątki przepisują dotacje wyłudzają a żeby o tym nie pisać i gadać to ludzi szczują ręce opadają

 • olo

  Żeby przetrwaćto sie podejmuje pracę.

 • Karl

  No, najlepiej na lewo za połowę pensji minimalnej u wielkiego samozwańczego Pana prywaciarza, żeby mógł nowe auto kochance kupić...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.