Wiadomości z Rudy Śląskiej

Z okazji Dnia Wcześniaka przy rudzkim szpitalu wypuszczono w niebo 200 fioletowych balonów

  • Dodano: 2019-11-18 09:15

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka. W świętowanie włączył się też Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej.

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka przy szpitalu w Goduli wypuszczono w niebo 200 fioletowych balonów, których kolor nawiązuje do barw obchodów. Później wcześniaki, które urodziły się w Rudzie Śląskiej oraz ich rodzice spotkali się wspólnie, aby porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, podzielić się nadzieją, a także, żeby po prostu spędzić razem niedzielę.

- Możemy spotkać się m.in. z mamami młodszych wcześniaków, które często są pełne strachu i troski. Staramy się dawać im nadzieję na to, że będzie dobrze - mówiła Ewa Kowalska, mama 3,5-letniego Wiktora, który przyszedł na świat jako wcześniak.

Co trzynaste dziecko urodzone w Polsce jest wcześniakiem. Rocznie w rudzkim Szpitalu Miejskim przychodzi na świat ok. 70 wcześniaków o wadze poniżej 1000 g i około 100 poniżej 1500 g. Najmłodsze dziecko urodziło się w 22. tygodniu ciąży (plus jeden dzień), a najmniejsze ważyło 420 g. Szpital opiekuje się wieloma wcześniakami, bo placówka ma najwyższy, trzeci, stopień referencyjności, i przyjmuje najtrudniejsze porody i prowadzi najtrudniejsze ciąże. Dla maluszków kluczowe są nie tylko pierwsze godziny oraz dni, lecz kolejne miesiące i lata. Stąd też tak ważny jest kontakt rodzin, w których urodziły się wcześniaki i wymiana doświadczeń.

Z okazji Dnia Wcześniaka przy rudzkim szpitalu wypuszczono w niebo 200 fioletowych balonów

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • ekolog

    poleciało w niebo 200 fioletowych śmieci...

  • Hu

    Spadna na Ziemie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.