Wiadomości z Rudy Śląskiej

Z okazji Dnia Wcześniaka przy rudzkim szpitalu wypuszczono w niebo 200 fioletowych balonów

  • Dodano: 2019-11-18 09:15

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka. W świętowanie włączył się też Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej.

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka przy szpitalu w Goduli wypuszczono w niebo 200 fioletowych balonów, których kolor nawiązuje do barw obchodów. Później wcześniaki, które urodziły się w Rudzie Śląskiej oraz ich rodzice spotkali się wspólnie, aby porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, podzielić się nadzieją, a także, żeby po prostu spędzić razem niedzielę.

- Możemy spotkać się m.in. z mamami młodszych wcześniaków, które często są pełne strachu i troski. Staramy się dawać im nadzieję na to, że będzie dobrze - mówiła Ewa Kowalska, mama 3,5-letniego Wiktora, który przyszedł na świat jako wcześniak.

Co trzynaste dziecko urodzone w Polsce jest wcześniakiem. Rocznie w rudzkim Szpitalu Miejskim przychodzi na świat ok. 70 wcześniaków o wadze poniżej 1000 g i około 100 poniżej 1500 g. Najmłodsze dziecko urodziło się w 22. tygodniu ciąży (plus jeden dzień), a najmniejsze ważyło 420 g. Szpital opiekuje się wieloma wcześniakami, bo placówka ma najwyższy, trzeci, stopień referencyjności, i przyjmuje najtrudniejsze porody i prowadzi najtrudniejsze ciąże. Dla maluszków kluczowe są nie tylko pierwsze godziny oraz dni, lecz kolejne miesiące i lata. Stąd też tak ważny jest kontakt rodzin, w których urodziły się wcześniaki i wymiana doświadczeń.

Z okazji Dnia Wcześniaka przy rudzkim szpitalu wypuszczono w niebo 200 fioletowych balonów

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • ekolog

    poleciało w niebo 200 fioletowych śmieci...

  • Hu

    Spadna na Ziemie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.