Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzisiaj obchodzimy Dzień Kundelka!

  • Dodano: 2022-10-25 13:45, aktualizacja: 2022-10-26 11:24

Mały, duży, z długimi kudłami i z krótką sierścią, czarny, żółty, brązowy i w łaty - nieważne, każdy z nich obchodzi dzisiaj swoje święto - Dzień Kundelka.

Dzień Kundelka

Dzień Kundelka to nieformalne polskie święto wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Z tej okazji przypominamy o zwierzakach przebywających w naszym rudzkim schronisku.

Jak wiadomo okres jesienno-zimowy to trudny moment dla bezbronnych zwierząt. Wiele z nich potrzebuje wsparcia człowieka. Rudzkie schronisko przy ulicy Bujoczka w Rudzie cały czas ma otwarte drzwi dla darczyńców. Podpowiadamy, jakie produkty bardzo się przydadzą.

Aktualne potrzeby schroniska to:

  • karma dla kotów,
  • karma dla psów,
  • koce,
  • środki czystości,
  • gryzaki,
  • zabawki,
  • smakołyki,
  • obroże,
  • smycze itp.

Bezdomne zwierzaki z rudzkiego schroniska można również wesprzeć, wpłacając drobną sumę na zbiórkę internetową. Aby dokonać wpłaty, wystarczy kliknąć poniższy baner. 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „FAUNA”

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „FAUNA” powstało w 1994 roku, jako organizacja społeczna o charakterze charytatywnym. Ma za zadanie ochronę i opiekę nad zwierzętami, a także edukację humanitarną i ekologiczną. Zasięgiem swojej działalności obejmuje nie tylko Rudę Śląską, ale również kilka miast ościennych.

Priorytetem działalności stowarzyszenia jest prowadzenie Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej, które istnieje od 1996 roku. „Fauna” prowadzi Pogotowie Interwencyjne, które reaguje na sygnały służb miejskich oraz mieszkańców, dotyczące zwierząt bezdomnych lub niehumanitarnie traktowanych. Warto również wspomnieć o szerokiej działalności edukacyjnej i różnorodnych akcjach i konkursach, np. „nakarm zwierzaka”, „zimowa paka dla zwierzaka” czy „przygarnij zwierzaka ze schroniska”.

Na realizację programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Ruda Śląska „Fauna” otrzymuje pieniądze z kasy miejskiej. Instytucja utrzymuje się również dzięki pomocy sponsorów i darczyńców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również