Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Bezpłatna mammografia w maju. Zbadaj się i zyskaj spokój

  • Dodano: 2024-05-08 06:45, aktualizacja: 2024-05-08 06:53

Lux Med Diagnostyka zachęca do udziału w bezpłatnej mammografii. Już 17 maja w godz. od 8:30 do 14.30 przy Centrum Handlowym Plaza stanie mobilna pracownia mammograficzna, w której będą mogły się przebadać kobiety w wieku 45 - 74 lat. Badanie finansowane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpłatna mammografia w Rudzie Śląskiej

W mammografii mogą wziąć udział panie, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka. Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3). W celu weryfikacji uprawnień do badania przy rejestracji należy przygotować dowód osobisty. Na badanie wskazane jest przyniesienie zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, jeśli nie były wykonywane w pracowni LUX MED.

LUX MED zachęca do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami wspomnianego wyżej programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie Lux Med Diagnostyka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również