Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Zamiast ulicy Sosinki będzie Ernesta Pohla

 • Dodano: 2019-08-28 17:00

Szykuje się zmiana nazwy jednej z ulic w Rudzie Śląskiej. Zamiast ulicy Sosinki będzie Ernesta Pohla, utytułowanego piłkarza, który w Rudzie Śląskiej rozpoczął swoją sportową karierę. Wniosek w tej sprawie złożył klub KS Slavia Ruda Śląska.


Przypomnijmy, że przy ul. Sosinki 1 znajduje się siedziba piłkarskiego Klubu Sportowego Slavia Ruda Śląska i stadion. Dlaczego postanowiono zmienić nazwę ulicy na Ernesta Pohla? Nowy patron był zasłużonym rudzianinem, a jego nazwisko znają niemal wszyscy fani piłki nożnej, ponieważ Pohl reprezentował Polskę w latach 1955–1965 w piłkarskich rozgrywkach. Aż trzykrotnie zdobył tytuł króla strzelców rozgrywek I ligi (1954, 1959, 1961). Był też członkiem i liderem Klubu 100, a na swoim kocie uzbierał aż 186 bramek. Do tego był Pohl wychowankiem Slavii Ruda Śląska, a w 1952 roku przeniósł się do Garnizonowego WKS. Następnie, w latach 1953–1956 grał dla Legii Warszawa, a od 1957 do 1967 roku grał w barwach Górnika Zabrze. Teraz będzie patronem ulicy, przy której znajduje się stadion, na którym sam rozpoczynał swoją piłkarską karierę.


Członkowie Komisji Infrastruktury i Rozwoju Miasta przy 4 głosach „za”, dwóch „przeciw” i jednym wstrzymującym się, przychylili się do prośby dotyczącej zmiany nazwy ulicy z Sosinki na ul. Ernesta Pohla 1. O zmianach jako pierwszy poinformował w mediach społecznościowych radny Marek Szymański. 

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • boluś

  po co ta zmiana?zawsze było Sosinki to niech tak zostanie. Ernestowi znojdzcie nowy plac jak wom zależy. a radniniporadni niech sie zajmą problemami Miasta.

 • gyna

  tyn gorol Syzmański zajmuje sie czym innym w tyj radzie miasta oprocz fandzolenio o Slavii ? biere mie juz z nim

 • jo

  Piękny pomysł! Brawo :) Duma Rudy :)

 • beto

  Ciekawe kto był przeciw...

 • lol

  Te z r na czole

 • rudziol

  Bardzo dobry pomysł.

 • jo

  Ciekaw jestem czy na zmiana nazwy ulicy pieniądze da radny Szymański czy miasto..bo tu muszą w szpitalu zamknąć dwa oddziały na jakiś czas bo lekarze nie mają za co żyć dla nauczycieli pieniędzy nie ma i muszą strajkować ale na głupoty i zmiany ulic to już pieniądzu się znajdą na już.

 • andrzej

  co do ulicy się zgodza na co te zmiany inaczj idzie go uczcić naprzykłąd po co rondo kaczyńskiego co nic dla Rudy nie zrobił mogło być rondo ernesta, ale co do tego że lekarze nie mają za co żyć ze szpitala rudzkiego to nie dźwigej mie jo jeszcze nauczyciela i lekarza biednego nie widzioł idź sie lecz a najlepiej do szpitala na godula to zoboczysz jak leczą

 • Łuk

  Nie dramatyzuj z tą zmianą ulicy, przy której mieści się tylko klub piłkarski!

 • Siara

  To pani dyrektor szpitala i prezydenciiasta niech sie podzielą zarobkami

 • jo...

  Ciekaw jestem czy na tą zmianę nazwy ulicy pieniądze da radny Szymański czy urząd miasta bo na szpitale nie ma pieniędzy dla nauczycieli nie ma pieniędzy ale na głupoty i zmiany nazw ulic to są.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.