Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  • Dodano: 2022-04-22 09:30

Policjanci z rudzkiej i śląskiej drogówki przeprowadzili eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizacja uczestników turnieju odbyła się w Szkole Podstawowej nr 16 w Rudzie Śląskiej. Eliminacje miejskie miały wyłonić drużynę, która zakwalifikuje się do eliminacji okręgowych.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 16 w Rudzie Śląskiej odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy i Komendę Główną Policji, aby już od młodych lat uczyć dzieci prawidłowego zachowania na drodze.

Konkurs dzielił się na dwa etapy

W pierwszym etapie zawodnicy pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie w drugim etapie każdy uczeń musiał przejechać na rowerze tor sprawnościowy, zbierając jak najmniej punktów karnych. Nad przebiegiem zawodów czuwali policjanci z rudzkiej i śląskiej drogówki. Zorganizowane spotkanie z policjantami, było też świetną okazją do przeprowadzenia pod ich okiem egzaminu na kartę rowerową.

Rudzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również